MHP Adım Adım 2023 Toplantısı Buldan’da yapıldı

MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatılan Adım Adım 2023, ilçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma toplantısı, Buldan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

MHP Adım Adım 2023 Toplantısı Buldan’da yapıldı

MHP, Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma toplantılarının Denizli’de 2. turunu tamamladı. Denizli’de 3 gün devam eden 2. tur toplantıları MHP Kurmaylarının katılımlarıyla Çivril, Pamukkale, Acıpayam, Beyağaç’ın ardından Buldan’da gerçekleştirildi. Buldan-Babadağ toplantısına, Buldan Belediyesi ev sahipliği yaptı. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya; TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MYK Üyesi Volkan Dudu ile MYK Üyesi Ali Uçak, İl Başkanı Yusuf Garip, Buldan Belediye Başkan Mustafa Şevik ile Buldan MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, Babadağ MHP İlçe Başkanı Seyit Karademir, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

TOPLANTI ÖNCESİNDE ZİYARET

MHP’nin Kurmayları, toplantı öncesi Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i makamında ziyaret etti. Buldan’ın tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Buldan, Selçuklu ve Osmanlı ilçesi olarak hep işlev görmüş. Osmanoğulları, henüz Bursa'ya yerleşmeden Germiyanoğulları’nın aracılığı ile Buldan'dan kumaş temin etmiş, Osmanlı devletinin kuruluşundan sonra da sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmı Buldan'dan sağlanmıştır. Ertuğrul Gazi'nin içliği, Barbaros'un şalı, Padişah Genç Osman'ın gömleği Buldan' da dokunmuştur. Ayrıca tarihi ticaret hat üzerinde bulunan Buldan, canlı kalmıştır” dedi.

“KORUMA ALTINA ALINAN 250’NİN ÜZERİNDE EVİMİZ MEVCUT”

Belediyenin sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Şevik, “Buldan’da, 32 sokağımız var. Koruma altına alınan ve 250’nin üzerinde evimiz mevcut. Birer birer restore etmeye başladık. Bakanlıklarımızın, valiliğimizin destekleri ve belediyemizin imkanlarıyla restorasyon çalışmalarımız hızla ilerliyor. Tescilli evlerimizin bir Altındağ, Beypazarı, Safranbolu ve Odunpazarı evlerinden farklı işlevleri var. İki katlı, cumbalı Buldan evlerinin alt katı dokuma atölyesi, üst katları ise yaşam alanı olarak kullanılmış, her biri atölye tarzı evlerdir. Ayrıca, Buldanlı hemşehrilerimiz evlerini boşaltmamış, hala kültür mirası evlerde yaşamlarını sürdürmektedir. 2007 yılında başlattığımız içindeki insan unsuruyla koruma modelimiz tuttu. Artık Buldan halkına da mal oldu. Önceden evlerini tescillenmesinden korkan vatandaşlarımız şimdi kendi istiyor koruma altına alınmasını. Buldan, bir Safranbolu, Beypazarı’nın 30-40 yıl içinde geldiği noktaya biz 15 yılda geldik. Tahmin ediyorum bir 5-10 yıl sonra Türkiye’nin hem ulusal hem deuluslararası alanda çok tanınmış kadim ilçelerinden olacak. Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmak büyük bir şeref ve mutluluk verici” diye konuştu.

“BULDAN EHİL VE DOĞRU ELLERDE”

Başkan Mustafa Şevik’in makamında şeref defterini imzalayan TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, “Adım Adım 2023; Anlatma ve Aydınlatma toplantıları kapsamında bugün, MYK Üyelerimiz Özgür Bayraktar, Volkan Dudu ve MYK Üyesi Ali Uçak ile birlikte kadim ilçemiz Buldan’a uğradık. Buldan’ın ne kadar ehil ve doğru ellerde olduğunu Sayın Belediye Başkanımızın şahsında gördük. Denizli İl Teşkilatımızın dinamik hareketliliğinin Buldan’a da sirayet ettiğini gördük. Bu enerji bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” diye yazdı. Başkan Şevik, konuklara içerisinde Buldan’ın geleneksel el dokuması ürünlerinin bulunduğu sandık hediye etti.

“CUMHUR İTTİFAKI, 15 TEMMUZ AKŞAMI KURULDU”

Daha sonra Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya geçen MHP’nin kurmayları, yaklaşan seçim öncesi Cumhur İttifakı’nın milli bekaya verdiği önemi, Türkiye’nin nasıl tehlikelerle karşı karşıya olduğunu ve bu mücadelenin sadece Cumhur İttifakı ile çözüme kavuşacağını anlattı. Parti kumayları, 2023 hedeflerini partililerle paylaştı. Konuşmasında Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz akşamı milletin iradesiyle kurulduğunu vurgulayan Haberal, “Cumhur İttifakı, 15 Temmuz akşamı kuruldu. Millet tarafından kuruldu.Ama bunu kurumsal hale getiren Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ne yaptılar? ‘Bu sistem böyle yürümez’ diyerek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiler. Bunu söylemek yetmezdi. Referanduma gitmek gerekti. Türkiye bu güce, Cumhur İttifakı sayesinde geldi. Bayrağımızı tartıştırmadık, başkentimizi tartıştırmadık, dilimizi tartıştırmadık, üniter yapımızı koruduk. En nihayetinde sizden aldığımız güçle bu günlere geldik. İnşallah 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılında da sayenizde başarılı olacağız” dedi. MHP’nin toplantıları Serinhisar ve Honaz’da devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER