MHP Genel Merkez’den Garip’e ‘İstanbul Seçimleri’ görevi

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip’e MHP Genel Merkezi tarafından 23 Haziran’da gerçekleşecek İstanbul seçimleri için görev verildi. Denizli’den MHP’li 10 avukatla birlikte İstanbul seçimlerinde görev alacaklarını belirten Garip, “Seçimlerinin, seçim hukuku ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun şartlarda gerçekleşmesine hizmet etmek amacıyla partimizin koordinasyonunda çalışacağız” dedi.

MHP Genel Merkez’den Garip’e ‘İstanbul Seçimleri’ görevi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından 23 Haziran 2019’da İstanbul’da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı seçimleri için 81 ildeki partili hukukçulara görev çağrısı yapılmıştı. MHP Genel Merkezi, Denizli için ise avukat ekibinin hazırlanması ve koordinasyonu için çağrıyı Denizli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Avukat Yusuf Garip’e iletti. Türkiye’nin kilitlendiği İstanbul seçimleri için Denizli’den 10 MHP’li avukatla görev alacaklarını belirten Garip, 3 gün boyunca Ankara’da genel merkezde konuyla ilgili de temaslarda bulundu. Yürütülecek çalışmalar konusunda fikir ve görüşlerini iletti.

“DENİZLİLİ SEÇMENLERİMİZLE DE BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Konuya ilişkin açıklama yapan Av. Garip, şunları söyledi: “23 Haziran da İstanbul’da yapılacak olan büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde parti genel merkezimiz tarafından 81 ilimizde bulunan partimizin mensubu hukukçuların İstanbul’da seçimlerde görevlendirileceği kararlaştırılmıştı. Bu bağlamda Genel Başkan Yardımcımız Fethi Yıldız Bey’in öncülüğünde MHP İstanbul il başkanlığı ve diğer il başkanlıklarının koordinasyonuyla İstanbul seçimleri için görevlendirilmiş bulunmaktayız. Denizlimizi temsilen 10 avukat arkadaşımızla İstanbul seçimlerinde görev yapacağız. Amacımız, seçimlerinin, seçim hukuku ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun şartlarda gerçekleşmesine hizmet etmektir. Ayrıca İstanbul’da yaşayan Denizlili seçmenlerimizle de bir araya geleceğiz. Önümüzdeki günlerde seçim çalışmalarına İstanbul ilinde yoğunlaştırarak hem hemşehrilerimizle bir araya gelerek kaynaşmış olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER