MHP’DEN BULDAN’A KADIN BAŞKAN

MHP Buldan İlçe Başkanı Hamdi Taşdelen’in belediye meclis üyeliği adaylığı nedeniyle istifa etmesinin ardından, boşalan ilçe Başkanlığı görevine; Yeşim Çankır atandı.

MHP’DEN BULDAN’A KADIN BAŞKAN

MHP Buldan ilçe Başkanlığı’nda görev değişimi yaşandı. MHP Buldan İlçe Başkanı Hamdi Taşdelen, belediye meclis üyeliği adaylığı nedeniyle istifa etti. MHP il Başkanı Cafer Birtürk, Taşdelen’den boşalan ilçe Başkanlığı görevine Yeşim Çankır’ı atadı. Konuyla ilgili açıklama yapan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, siyasette kadınların da aktif görev almalarının çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Birtürk, “MHP’nin Denizlili MYK üyesi Av. Gülay Özcan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ebru Leman Kalkan, Acıpayam Belediye Başkan Adayı Fatma Aksoy, Kadın Kolları Başkanı Sema Meral ve son olarak da Buldan İlçe Başkanı Yeşim Çankır, kadın siyasetçilerimiz.

Kadının elinin değdiği yer güzelleşir,  temizlenir. Bulunduğu ortamda saygı-sevgi artar. Siyasete de kadın eli değsin istiyoruz. Özellikle bu dönemde Denizli MHP’de kadın siyasetçi sayımız artmış durumda. Onların siyasette olması bizim için de övünç kaynağı. Buldan İlçemize de bir kadın başkan atamayı uygun bulduk. Yeşim Çankır kardeşimize görevinde başarılar diliyoruz” diye konuştu. Başkan Birtürk, Çankır’ın görevlendirme yazısını; Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ebru Leman Kalkan ve Kadın Kolları Başkanı Sema Meral ile birlikte takdim etti.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER