Milletvekili Nilgün Ök, kanun teklifi verdi

Birçok konuda değişiklik içeren ve AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi, TBMM Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Kanun teklifinin, pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmesi bekleniyor.

Milletvekili Nilgün Ök, kanun teklifi verdi

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök’ün ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi, TBMM Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Kanun teklifi hakkında açıklamalar yapan Milletvekili Ök; “Bu teklifi, AK Parti Grubu ile imza sahibi olarak şahsım başta olmak üzere, tasarıda imzası bulunan 46 milletvekili arkadaşım ve kamunun değerli bürokratları ile ciddi bir emek ve mesai vererek hazırladık. Kanun Teklifimiz, tam anlamıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın, esnafımızın, iş insanlarımızın sorunlarını çözmeye ve sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda milletimize daha iyi hizmet verebilme amacına yönelik bir teklif oldu” ifadelerini kullandı.

“İSTİHDAMI ARTIRMAK İÇİN DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Milletvekili Ök; “AK Parti olarak, işverenlerimizin işgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumak ve artırmak amacıyla, 2020 yılında sektör ayrımı yapılmaksızın aylık 75 TL asgari ücret desteği sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“OLMAZSA OLMAZIMIZ KOBİ’LER”

KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar Liralık kaynağın, 35 milyar Lira’ya çıkarılacağını ifade eden Milletvekili Ök, bunun KOBİ'lerimizin desteklenmesi amacıyla piyasaya ekstradan yaklaşık 145 milyar Lira finansal destek anlamına geldiğine dikkat çekti. Milletvekili Ök; “38 maddeden oluşan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile doğal afet sonucu zarar gören yerlerde, doğalgaz ve elektrik borçlarının 1 yıla kadar ertelenmesine imkân sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZI YASA DIŞI FAALİYETLERDEN KORUYORUZ”

Düzenlemeyle illegal bahis ve şans oyunlarının katalog suçlar kapsamına alınacağının altını çizen Milletvekili Ök, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı’na (BTK) resen bunları kapatma yetkisi getirileceğini açıkladı. Yivsiz tüfek, spor ve nişan tüfeği ile tabancaları izinsiz ya da faaliyetlere aykırı şekilde üretenlere ilişkin 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası olduğuna işaret eden Milletvekili Ök, teklifle bunun 3 yıldan 5 yıla kadar çıkartılacağını kaydetti. Söz konusu ateşli silahlarla ilgili, satın alma belgesi olmayanlara satış yapanlara ve satıcılık belgesi olmadan satış yapanlara ya da ihraç kaydıyla üretilen tüfekleri yurt içi piyasaya sürenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verileceğini anlatan Milletvekili Ök, aynı zamanda bu silahlara yönelik ticari reklam, tanıtım ve satış yapılmasına da idari para cezaları getirileceğini kaydetti. Milletvekili Ök, 5 bin iş günü ve 20 yıl sigortalılık süresini dolduran vazife ve harp malulü gazilerimize ayrıca emekli maaşı bağlanması imkânı sağlanacağını bildirdi.

KANUN TEKLİFİ PAZARTESİ KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

Yenilenebilir enerji kaynaklarından turizm tesislerine, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın dövizli askerlik ve dövizli bireysel emeklilik haklarından vakıf mallarına kadar pek çok düzenlemenin yer aldığı kanun teklifinin, pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşüleceğini belirten Milletvekili Ök; “Ülkemiz ve milletimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kanun Teklifimizin yasalaşması halinde birçok talep ve ihtiyaca cevap vermiş olacağız. Hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221