Milletvekili Teoman Sancar açtı ağzını yumdu gözünü!

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısıyla kentteki bazı AK Partili ilçe belediye başkanları hakkında iddialarda bulundu.

Milletvekili Teoman Sancar açtı ağzını yumdu gözünü!

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Sancar’ın gündeminde YSK tarafından iptal kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yanı sıra Denizli’deki bazı AK Partili ilçe belediye başkanları da vardı. Sözlerine İstanbul’daki seçimlerin yenilenmesi kararını eleştirerek başlayan Milletvekili Sancar; “31 Mart Yerel Seçimleri üzerinden bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen maalesef iktidar partisi ve küçük ortağı ısrarla seçim sonuçlarını kabullenmek istemiyorlar, hatta kazandığımız net olmasına rağmen verilen mazbataların iptaline ilişkin adeta saldırıya devam ediyorlar. YSK dün gece, tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır. Kararın hukuki dayanaktan yoksun olduğu tamamen keyfi alındığı o kadar açık ki, madem Sandık Kurulu Başkanları yasal değil o zaman aynı sandıktan çıkan Belediye Meclis Üyeleri neden geçerli oluyor? Aynı sandıktan çıkan İlçe Belediye Başkanları nasıl geçerli oluyor? Bu kararla hak hukuk adalet adeta ortadan kaldırılmış, tamamen taraflı olan YSK Milletimizin gözünde inanılırlığını yitirmiştir. Aslında bu yanlı karar milletimize verilmiş ağır biz ceza olmuştur” dedi.

“PAMUKKALE HALKININ VERGİLERİYLE BESLENEN ‘FANTEZİ PROJE’”

Kentteki bazı AK Partili ilçe belediye başkanlarını da adeta bombardımana tutan Milletvekili Sancar; “Neden AKP ve Cumhur İttifakı ısrarla belediyelerin yönetimini teslim etmek istemiyor? Birkaç örnekle açıklayayım; AKP’li Pamukkale Belediye başkanı kendi kafasından bir Seyir Tepesi Projesi ortaya atıyor, Belediye bütçesinin neredeyse yarısından fazla bir harcama yapılıyor; yani Pamukkale halkının vergileriyle beslenen bir ‘fantezi proje’ ne başı belli ne de sonu belli ve sonucunda trilyonlar akıtılıp ortaya çıkmayan Pamukkale halkına hizmet sunamayan bir israf… Yine Merkezefendi Belediyesi’nde depoda kalan, üzerinde kurumun değil kişilerin isminin olduğu toplar birer israf örneğidir” diye konuştu.

“BELEDİYEYE KESİLEN YEMEK FATURALARI UTANÇ VESİKASIDIR!”

Yerel Seçimler öncesinde AK Partili Çivril ve Babadağ ilçelerinde belediye bütçelerinden kesilmiş yemek faturaları olduğunu iddia eden Milletvekili Sancar; “AKP’li Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25 Temmuz tarihli 900 TL’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18 Ağustos 2018 tarihli 215 TL’lik yemek faturaları var. Siz haktan, hukuktan, adaletten ne anlarsınız? Çivrilli hemşerilerimizin vergileriyle ödediği Çivril Belediyesi’nin bütçesi ile milletvekilleriyle yemek yemekten hiç utanmadınız mı? Ben de Ankara’dayım değerli hemşerim. Buyur gel, mantıların faturası benden olsun. Sen bu faturaları kendi cebinden öde. Bu utanç vesikasından kurtul. Bu kayıtlar Denetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızın Çivril Belediyesi’nden çektikleri kayıtlardır. Seçimler öncesinde AK Partili belediye olan Babadağ Belediyesi’ne kesilmiş toplam bedeli 28 bin 500 TL olan yemek faturası var! Bu yemeklerin de kimlerle, hangi AKP'lilerle yendiğini bilmiyoruz ama pes diyoruz! Babadağımızın belediye bütçesinden emeğin faturası ödenir de yemeğin faturası ödenmez ve asla ödenmemelidir. Bu yasal değil, etik değil, helal hiç değil! CHP’li sosyal belediyecilikte bunlar olmaz. O yüzden AKP’li belediyeler bizlere belediyeleri teslim etmek istemiyor” ifadelerini kullandı.

“PAYLAŞIMIM, PARTİMİZİN VE DAVA ARKADAŞLARIMIZIN BAKIŞ AÇISIDIR”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı ve Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’i etiketlediği paylaşıma dair de açıklamalarda bulunan Milletvekili Sancar şunları aktardı: “Geçtiğimiz günlerde yaptığımız paylaşım da Partimizin ve tüm dava arkadaşlarımızın Millete hizmet yolunda net bakış açısıdır. Merkezefendi Belediye Başkanımızın ve İlçe Başkanımızın Milletvekilinden farklı düşüncesi asla olmaz. Bizlerin tek ilkesi Sayın Genel Başkanımızın da altını net çizdiği söylemdir. O da; ‘CHP kişisel menfaatlerini düşünenlerin değil, toplumsal çıkarlar için mücadele edenlerin partisidir.’ İşte bu paylaşımımdaki etiketimiz bizlerin aynı anlayışının göstergesidir. Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan mutlu, umutlu ve huzurlu bir Merkezefendi için bir şans, bir umut ve bir ışıktır. Daha yeşil ve daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir Merkezefendi için heyecanla koşturan kardeşimizin attığı her adımın arkasında, aldığı her kararın yanındayız.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER