Muharrem İnce Denizli’de temaslarda bulundu

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Denizli’ye gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; “EYT'liler devlete karşı görevini yapmış, ‘prim öde’ denmiş, ödemişler. Şimdi sıra devlette, devlet de görevini yapmalı. Yetmez 3600 ek gösterge de var” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Denizli’de temaslarda bulundu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir dizi temaslarda bulunmak üzere Denizli’ye geldi.  Partisinin İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan İnce, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan İnce; “Muğla’dan yola çıkarken, dolar 10,16'ydı. Şimdi 3 dakika önce baktım 10,23. Yani 7 kuruş artmış. Muğla'dan buraya gelene kadar. Dolar 10 liranın üzerinde. Şekere yüzde 25 zam gelmiş. Mazot pahalı. Çiftçi deposunu dolduramıyor. Çiftçi gübre alamıyor. Doğal gaz uçmuş gitmiş. Sanayide yüzde 48 zam gelmiş. Böyle bir ortamda Türkiye'nin ekonomisini düzeltmek için kısa vadede yapılması gerekenler, uzun vadede yapılması gerekenler var. Kısa vadede KDV derhal 18'den 15'e düşürülmeli. Temel gıdalardaki KDV sıfırlanmalı. ÖTV yeniden ayarlanmalı ve vatandaşlık maaşı gündeme gelmeli. Yani bu ülkede yaşayan yurttaşlar savaş olduğunda nasıl mecburi olarak savaşa getiriliyorsa, askere gidiyorsa, vergi veriyorsa zor durumlarda da devletin görevini yerine getirmesi lazım. Vatandaşlık maaşını derhal başlatmalıyız” diye konuştu.

“ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALINMAMALI"

Asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini söyleyen İnce, “Kayıp bir gençlik var. Yani interneti olmayan, bilgisayar alamayan, telefon alamayan öğrenciler için özel iletişim vergisinden vazgeçilmeli. Asgari ücretten vergi alınmamalı. Gençlere bilgisayar, tablet, telefon alımı için destek olunmalı. Tarımdaki dolaylı vergiler derhal kaldırılmalı. TOBB gibi kasalarında nakit olanlar derhal bu nakitleri üyelerine aktarmalı. Bunları yaparsak bir miktar ortamı rahatlatmış oluruz. Ama bunlar günlük çözümler” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAK OLMAZ DEMİYORUM AMA ERKEN"

Muharrem İnce, “Seçim ortada yokken ittifakları konuşmayı doğru bulmuyorum. ‘İttifak olmaz demiyorum’ ama seçime yakın, üç ay kala ittifaklar olabilir. Ortada seçim yokken ittifaklarla yola yürümeyi siyasi partilerin kendi tabanlarına haksızlık olarak görüyorum. Bir iddiasızlık olarak görüyorum. Biz Memleket Partisi olarak 50+1 almak için, tek başımıza iktidar olmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“EYT'LİLER DEVLETE KARŞI GÖREVİNİ YAPMIŞ, ŞİMDİ SIRA DEVLETTE"

Emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin de açıklama yapan Muharrem İnce; “Elektrikte TRT payı kaldırıldı, teşekkür ediyorum. Yetmez, sayaç okuma bedelleri de kaldırılmalıdır. Yetmez doğal gazdaki KDV de indirilmelidir. EYT'liler devlete karşı görevini yapmış, ‘prim öde’ denmiş ödemişler. Şimdi sıra devlette, devlet de görevini yapmalı. Yetmez 3600 ek göstergede var. Polislere öğretmenlere sağlık görevlilerine 3600 sözünü verdik ve bu sözler tutulmalı. Ben de verdim Cumhurbaşkanı Erdoğan’da verdi. Üç sene önce” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE DENEME TAHTASI DEĞİLDİR"

Yüzde 50+1 konusunun yeniden tartışmaya açıldığına dikkat çeken Genel Başkan İnce, “Erdoğan ve taraftarları bu sistemi getirirken sistemin omurgası olarak 50+1'i göstermişlerdi. Şimdi alamayacaklarını görünce bunu tartışmaya açıyorlar. Bunun farkındayım. Seçimler 5 yıldan 4 yıla indirildi. Sonra tekrar 5 yıla çıkarıldı. Türkiye deneme tahtası değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talepleri doğrultusunda Türkiye'nin Anayasası şekillenemez” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER