NİHAT ZEYBEKCİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci oldu. Zeybekci, AK Parti grubunda tebrikleri kabul etti.

NİHAT ZEYBEKCİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, isminin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından ilk açıklamayı DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne yaptı. Zeybekci; “Hayırlı uğurlu olsun. Biz Denizli’de ilk belediye başkanlığına başlarken Denizli’yle ilgili hedefimiz vardı. Ege’nin vizyon kenti. Ege, Denizli için bir hedefti. Yaratılıştan Türkiye’nin en güzel şehri. İzmir, belki Dünya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. İzmir’i Batı Anadolu’nun merkezi; 10 bin yıllık tarihe baktığımız zaman da Anadolu’nun merkezi olan İzmir’i de yine o anlayış ve o sevdayla, bundan sonraki hizmetkar belediyecilikle de tanıştırmamızın bize nasip olasını rabbimden niyaz ediyorum. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bunu bize uygun gören İzmir teşkilatımızın; çünkü onların da o süreçte bize karşı yoğun bir teveccühleri de oldu. Cumhurbaşkanımızın da buna onay veren bizi İzmir’e belediye başkanı adayı olarak seçmesi, buna görevlendirmesiyle bizim için ayrı bir onur ve şereftir. Zaten İzmirli, Egeliyiz. İzmir bizim gerek iş dünyamızda, gerek ticaretimizde, gerekse diğer faaliyetlerimizde var olan bir şehir. İnşallah hayırlısı olsun. Bugün burada Denizlili hemşerilerimizde var. İnşallah İzmir’le beraber Denizlimiz’i birleştiriyoruz” dedi.

“İZMİR’İ HAK ETTİĞİ YERE KOYACAĞIZ”

Zeybekci, şöyle devam etti: “Zaten hep beraber Egeliyiz. Aynı nehirlerin, aynı vadilerin çocuklarıyız. Heredot’un dediği gibi Menderes Vadisi İzmir’den başlayıp Denizli’ye kadar gelen o vadiyi gök kubbenin yaratılmış en güzel topraklar der o topraklar için. Birbirinden ayrılmaz, aynı nehirlerin, aynı ovaların, aynı toprakların çocuklarıyız. Onun için bir bütün olarak görüyoruz. Zaten bir Ege’yi, İzmir’i konuşurken de Ege’yi tek bütün olarak planlamadığımız zaman da tam anlamıyla hizmette başarılı olabileceğimizi düşünüyoruz. Hayırlı olsun. İzmir ile ilgili söyleyeceğimiz çok şey var ama isterseniz bunları bir plan çerçevesinde söyleyelim. Anadolu’nun tacı olan o İzmir’i hak ettiği yere koyacağız. Güzel Anadolu’nun en güzel şehri olan tüm Anadolu’nun tacıdır. Küçük Asya’nın bir tacıdır. O tacı Anadolu’ya hep birlikte İzmirli’lerle birlikte takacağız.”

“DENİZLİ’DEKİ GÜZEL BAŞARIYI İZMİR’DE DE YAKALAYACAĞINA İNANCIM TAM”

Her zaman olduğu gibi adaylık açılamasında da eşini yalnız bırakmayan Son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’nin eşi, Ayşen Zeybekci, “İzmir’e, Denizli’ye ve tüm Türkiye’ye hayırlı olsun. Rabbim utandırmasın. Denizli’deki güzel başarıyı İzmir’de de yakalayacağına inancım tam. İnşallah Rabbim utandırmasın” diye konuştu.

NİHAT ZEYBEKCİ KİMDİR?

Nihat Zeybekci, 1 Ocak 1961 tarihinde Denizli'de doğdu.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.

İş yaşamına özel sektörde başlayarak, Turkuaz Tekstil'i kurdu.

Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24. Dönemde AK Parti Denizli Milletvekili seçilen Zeybekci, 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev aldı.

Nihat Zeybekci. çok iyi düzeyde İngilizce ve Almaca bilmekte olup evli, dört çocuk babasıdır.

AYRINTILAR BİRAZDAN...

www.yenisafak.com

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211