NUMAN KURTULMUŞ; “CUMHUR İTTİFAKI MASA BAŞI ANLAŞMASI DEĞİLDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti ve MHP arasında yapılan ‘Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek, “Cumhur İttifakı bir masa başı anlaşması değildir, ‘sana şu kadar bana şu kadar anlaşması hiç değildir.’ Cumhur İttifakı selaların eşliğinde kurulmuş bir siyasal ittifaktır” dedi.

NUMAN KURTULMUŞ; “CUMHUR İTTİFAKI MASA BAŞI ANLAŞMASI DEĞİLDİR”
banner92

Kurtulmuş, Denizli’nin ilçelerinin AK Parti ve ‘Cumhur İttifakı’ adaylarının açıklandığı törene katıldı. Aday isimlerinin açıklanması önce bir konuşma yapan Kurtulmuş, Cumhur İttifakı’nın seçimler ve Türkiye açısından önemine değindi. Cumhur İttifakı’nın pazarlıkla kurulmadığına vurgu yapan Kurtulmuş, “Bu seçimde Cumhur İttifakı ile seçime giriyoruz 30 büyükşehir de AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) yapmış olduğu düzenlemeler sonucunda iş birliği yapılması kararlaştırılmıştır. Bu 30 büyükşehirden birisi de Denizli’dir. Cumhur İttifakı bir masa başı anlaşması değildir, ‘sana şu kadar bana şu kadar anlaşması hiç değildir.’ Cumhur İttifakı siyasi partilerin yöneticilerinin kendi aralarında oluşturduğu bir anlaşmada değildir. Cumhur ittifakı 15 Temmuz gecesi meydanlarda tanklara, uçaklara, helikopterlere karşı milletimizin ‘Ya Allah, bismillah, Allahu Ekber’ diyerek kurduğu bir mücadeledir, bir dayanışmadır. Cumhur İttifakı salaların eşliğinde kurulmuş bir siyasal ittifakdır. Ben Cumhur İttifakı’nın bu seçimlerde milletimize hayırlar, bereketler getirmesini temenni ediyorum. Cumhur İttifakı’nın her iki parti içinde, milletimiz için de önemli sonuçlar doğuracağına yürekten inanıyorum. Bu vesile ile bizim destekleyeceğimiz MHP’li arkadaşlarımızı ilan edeceğiz. Hep beraber yerel seçime gireceğiz. Dayanışma ve iş birliği içerisinde gireceğiz ve inşallah Denizli’de de çok büyük bir sonuç elde edeceğiz” dedi.

Hizmet belediyeciliğinin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ile başladığına vurgu yapan Kurtulmuş, “AK Parti Türk’ün de, Kürt'ün de, Arap'ın da, Laz'ın da, Çerkez’in de, Roman'ın da, Arnavut’un da bu coğrafyada kim varsa herkesin partisidir. Onun için Denizli teşkilatımız ne kadar kuvvetliyse, Şırnak teşkilatımız da o kadar kuvvetli olmalı. AK Parti Türkiye’nin partisidir. 
Hizmet belediyeciliği Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başladı. Ondan sonra bir şekilde marka haline geldi. AK Parti belediyeciliği bir marka haline geldi ama bu marka ve patentin sahibi Recep Tayyip Erdoğan’dır, Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğidir” dedi. 

“Hepsinden incesi bir gönüle girmektir” 

AK Parti’nin hizmet belediyeciliğini bir adım öteye daha götürerek gönül belediyeciliğine geçtiğine işaret eden Kurtulmuş, şunları söyledi: “Tevazu içerisinde, sabırla insanların gönlüne girmek ‘hepsinden incesi bir gönüle girmektir’ deniliyor ya, yolları, hanları, hamamları, camileri, köprüleri yapmaktan daha iyi olanın insanın gönlünü yapmak olduğunu biliyoruz. Şimdi gönülleri almak vaktidir. Şimdi gönülleri kazanma vaktidir. Şimdi şehirlerimizin her yerinde insanlarımıza dokunmak, taleplerini karşılamak vaktidir. Onun için belediye başkanlarımızdan aradığımız vasıfları söyledim, o vasıflara uygun adaylar tespit edilmesine gayret edildi. Şimdi bu dönemde belediye başkanlarımızın bu vasıflara uygun bir şekilde hareket etmesini bekliyoruz. Bu günden itibaren her belediye başkan adayımız, belediye başkanıdır biz öyle görüyoruz.” 

“Milletimizin üzerine bıraktığı emaneti gözümüzün içi gibi korumaktır” 

Kurtulmuş, AK Parti olarak belediye başkan adaylarından bekledikleri özellikleri sıralayarak, adayların adalet, emanet ve millete sadakat ile hareket etmelerini beklediklerini ifade etti. Kurtulmuş, “Hem kampanyada hem seçildikten sonra belediye başkanlarımızın şu vasıflara riayet etmesini yürekten tavsiye ediyoruz ve belediye başkanlarımız inşallah hepsi bu vasıflara uygun hareket edeceklerdir. ‘Adalet, emanet ve millete sadakat.’ Her biri belediye başkanımız adil insanlar olmak zorundadır. Emanete halel getirmemek, emanete toz kondurmamaktır. Emanetin yani milletimizin üzerine bıraktığı emaneti gözümüzün içi gibi korumaktır. İkinci özelliği bu olacak başkanlarımızın. Üçüncü özelliği ise sadakattir, kime sadakat? Millete sadakat” diye konuştu. 

Gerçekleştirilen törene Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve belediye başkan adayları katıldı. 

Ortadoğu, iki kutuplu dünya savaşlarının merkezinde yer alıyor” 

Zor bir ülkede zor bir dönemde siyaset yaptıklarını belirten Kurtulmuş, dünyanın bütün siyasi ve ekonomik dengelerinin alt üst olduğu bir dönemde siyaset yaptıklarını söyledi. Dünyanın her yerindeki karışıkların merkezinin Türkiye’nin olduğun Ortadoğu coğrafyası olduğunu ifade eden Kurtulmuş, “Dünyada Çin Halk Cumhuriyeti ile Amerika'nın başını çektiği iki kutuplu bir ekonomik ve ticari savaş yer alıyor. Bu savaşların da önemli merkezlerinden birisi Ortadoğu coğrafyasıdır. Vekalet savaşları adı altında insanlık tarihinin en kanlı, en hain, en aşağılık savaşları Ortadoğu'da cereyan ediyor. YPG, PYD, DEAŞ ellerine on binlerce dolarlık silahlar verilerek Ortadoğu coğrafyasında Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın başına bela ediliyor” diye konuştu. 

“Eğer Türkiye’yi çeker alırsanız bu coğrafya darmadağın olur” 

Türkiye’nin, Ortadoğu, Baykanlar, Kafkasya ve Doğu Akdeniz’in kilit taşı olduğunu kaydeden Kurtulmuş, terör örgütlerinin bu kilit taşını yok etmek için hareketlendirildiğini belirterek, “Böyle bir coğrafyada meselenin asıl hedefi Türkiye'dir. Bu coğrafyanın kilit taşı olan, kilit taşının ne olduğunu biliyorsunuz; Osmanlı kemerlerinde taşlar üst üste dizilirdi, tam orta noktaya da bir taş koyulurdu. O taşa da kilit taşı derler, o taşı alırsanız o kemer aşağı doğru çeker. Türkiye Ortadoğu'nun, Balkanlar’ın, Kafkasların, Doğu Akdeniz'in kilit taşıdır. Eğer Türkiye’yi çeker alırsanız bu coğrafya darmadağın olur. YPG, PYD, DEAŞ, FETÖ denen terör örgütleri bunun için hareketlendirilmişler. İsterler ki bu coğrafyanın beyni olan bu coğrafyanın hamisi olan, bu coğrafyanın koruyucusu olan Türkiye, yeniden ayağa kalkmasın güçlü bir şekilde yoluna devam etmesin” ifadelerine yer verdi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124