“O RAHİP BAHANE”

AK Parti’nin Bayramlaşma töreninde konuşan son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye ile ABD arasındaki kriz hakkında konuşarak; “O rahip falan bahane. Yani devlet kültüründe, uluslararası ilişkilerde eğer bir başka devletten bir şey istiyorsan, onun istenme yöntemleri vardır” dedi.

“O RAHİP BAHANE”

Denizli AK Parti Teşkilatı, Kurban Bayramı’na bir gün kala parti binasında ‘Bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Törene; son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Önceki Dönem Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Denizli Milletvekilleri; Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız Ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Bayramlaşma etkinliğine katılan son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, birlik ve beraberlikle üstesinden gelinemeyecek hiçbir zorluğun bulunmadığını söyledi. Türkiye ekonomisine yönelik spekülatif ataklara değinen Zeybekci, “O rahip falan bahane. Yani devlet kültüründe, uluslararası ilişkilerde eğer bir başka devletten bir şey istiyorsan, onun istenme yöntemleri vardır. Böyle durumlarda, özellikle bu durumlarda bu işler sessizce halledilirse ancak çözüm bulunabilir. Eğer böyle kamunun içinde, her tarafta, herkesin duyacağı şekilde tehdit ettiğin zaman bil ki sen onun öyle olmasını istemiyorsun, bil ki senin niyetin başka. Biz de senin niyetini biliyoruz; el öpen Türkiye, talimat alan Türkiye, emir alan Türkiye...” diye konuştu.

“BUNUN ZARARINI GÖREN ABD OLACAK”
ABD'nin bir tercihte bulunduğunu belirten Zeybekci, şöyle konuştu: “Bunun zararını gören ABD olacak. Biz tabii ki bundan etkileniyoruz. Ama Türkiye Cumhuriyeti devleti, köklü bir devlettir. Türkiye ekonomisi, reel sektör o kadar büyük bir ekonomidir ki, satın alma gücü paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisidir. Öyle üflemekle, püflemekle veya bazı şeylerle... Eskisi gibi değil o. Avrupa'nın 5. büyük ekonomisi. Nominale göre dünyanın 17. büyük ekonomisi ve hızla büyümeye devam edecek. ABD çok yanlış bir tercihte bulundu. ABD bu coğrafyada, bu coğrafyanın merkez noktası, bu coğrafyanın mihenk noktası, bu kültür coğrafyasının çadır direği Türkiye'yi karşısına alıyor. Bu coğrafyada Türkiye'siz bir oyun kurulmayacaktır.”

“DAHA ÇOK KUDURACAKLAR, ÇİLEDEN ÇIKACAKLAR”
Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın önemine dikkati çeken AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, "İşte bu duyguların doyasıya yaşandığı Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz. Kurban, yaklaşmak demektir. Hakka ve onun emirlerine, dünyanın bütün nimetlerini elinin tersiyle iterek, yaklaşmayı ifade eder. İnşallah bu birlik ve beraberliği, bu milli ve manevi günlerimizde en güzel şekilde yaşayarak gelecekle ilgili umudumuzu, heyecanımızı ve mücadele azmimizi, kararlılığımızı taşıyacağız. Bize şantajla, tehditle istikamet gösterenlere liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında kenetlenerek 'durmak yok yola devam' diyeceğiz. Daha çok kuduracaklar, daha çok çileden çıkacaklar, milletimize daha çok saldıracaklar. Neden? Artık eski güçlerini, kudretlerini kaybediyorlar. Hamdolsun. Ortadoğu'daki o akıttıkları kan ve göz yaşını artık akıtamayacaklar. Çünkü bu millet, gönül coğrafyamızın ve bütün insanlığın çadır direğidir. İnşallah bu görevimizi sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz."

İBRAHİM ALAYONT- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER