ÖDP’den “AK Parti-MHP Bloğuna Hayır” kampanyası

Yerel seçimlere ilişkin yazılı basın açıklamasında bulunan Özgürlük ve Dayanışma Partisi İl Başkanı Orhun Çoban; “Kentlerimizi kazanalım Türkiye’yi yeniden kuralım. Bunun için bu seçimlerde AK Parti-MHP Bloğuna Hayır diyeceğiz” dedi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Orhun Çoban, yerel seçimlere ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Çoban, “Kentlerimizi kazanalım Türkiye’yi yeniden kuralım. Bunun için bu seçimlerde AK Parti-MHP Bloğuna Hayır diyeceğiz” dedi.

Başkan Çoban; “Türkiye’nin ve kentlerimizin eşitlikçi, özgürlükçü ve kamucu yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı var. Nefes aldığımız kentleri ve Türkiye’yi özgürlükçü, eşitlikçi, kamucu ve ekolojik bir siyasetle yeniden kurabiliriz. Mahallemizde, semtimizde, kentimizde halkın söz ve karar sahibi olduğu bir yerel demokrasiyi birlikte kurarak bunu başarabiliriz. Ulaşım, barınma ve iletişim başta olmak üzere kent hizmetlerini kamucu bir anlayışla yeniden düzenleyerek bunu başarabiliriz. Kentlerimizde paylaşım ve ortak kullanım alanlarını çoğaltan dayanışmacı anlayışı güçlendirerek bunu başarabiliriz. İnşaat yıkımına karşı, doğanın, suyun ve toprağın kıymetini bilen ekolojik bir anlayışla bunu başarabiliriz. Umutsuzluğu kıracak umudu, çözümsüzlüğü aşacak çözümü ve ülkemizi gömüldüğü karanlıktan çıkaracak ışığı bu devrimci siyaset anlayışını güçlendirerek birlikte ortaya çıkarabiliriz. Özgürlük ve Dayanışma Partisi, yerel seçimlerde bu siyaset anlayışını ortaya koyarak mücadele edecek, AKP-MHP bloğu karşısında seçimlerle sınırlı olmayacak Türkiye’nin yeniden kuruluş fikrini ve mücadelesini ülkenin her yerine taşıyacaktır. Adaletsizlikler, eşitsizlikler ve hukuksuzluklar içinde gidilen bu seçimde her şeye rağmen, AKP-MHP bloğunun tüm toplumu boğmaya çalışan politikaları karşısında aktif bir tutum alarak mücadele edecektir. AKP-MHP bloğuna ‘Hayır’ demeye devam eden milyonlarla birlikte ‘Hayır’ sesini güçlendirirken; milyonların özlediği özgürlükçü, eşitlikçi, bağımsız, demokratik, doğayla barışık bir ülke kurma mücadelesini sürdürecektir. Kentlerimizi kazanalım, Türkiye’yi yeniden kuralım” dedi.

UMUT AYANA

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211