Örki, “Pamukkale sporda lider olacak”

Seçim çalışmaları kapsamında amatör spor kulüplerini ziyaret eden Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, ilçedeki spor camiasına müjde verdi. Pamukkale'ye tüm amatör kulüplerin antrenmandan, toplantıya kadar her imkanından yararlanabileceği, malzeme desteğinin de yapılacağı Süper Tesis yapacaklarını söyleyen Örki, “Pamukkale sporda lider olacak” dedi.

Örki, “Pamukkale sporda lider olacak”

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Hasan Güngör Spor Tesisleri'nde Bağbaşı Zeytinköy Spor Takımı’nı ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Kenan Şenel eşliğinde antrenmanda olan futbolcularla sohbet eden Örki, sporculara baklava ikram etmeyi de unutmadı.

Antrenman sonrası Kulüp Başkanı Şenel, Kulüp Yönetimi ve teknik ekip ile bir araya gelen Örki, amatör sporun desteklenmesi için yapacakları proje ve çalışmaları anlattı. Konu spor ve sanat olunca her zaman destek olacaklarını ve her projeye açık olduklarını ifade eden Örki, “Tarım, hayvancılık ve sanayi ekonomimiz için çok önemli. Ama bir toplumda spor ve sanat olmazsa o toplum geri kalır, gelişemez. Biz de bu anlamda yapacağımız çalışmalarda Pamukkale'nin sporda lider bir kent haline gelmesini istiyoruz. Özellikle amatör sporlarla ilgili çok güzel projelerimiz var. Tüm amatör spor kulüplerimizin kullanabileceği, modern ve gelişmiş bir tesis kuracağız. Bu tesisimizde antrenman sahalarından çalışma odalarına kadar her imkan bulunacak. Amatör kulüplerimiz bu tesiste antrenmanlarını, toplantılarını yapacak ve malzeme desteği de belediye tarafından karşılanacak. Kulüplerimizin ve sporcularımızın eğitimi ve gelişmiş için işin profesyonelleri tarafından eğitimler de vereceğiz" diye konuştu.

“PAMUKKALE SPORDA LİDER OLACAK”

Türkiye’de ve Dünya'da bulunan profesyonel spor kulüplerinin Pamukkale'yi tercih etmeleri için önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Örki, “Kuracağımız tesiste profesyonel spor kulüplerinin de kamp yapmalarını sağlayacağız. Öncelikle turizm bölgemiz olan Pamukkale ve Karahayıt'ı onlara çok iyi anlatmamız lazım. Tanıtım ve reklamlarla burada bulunan şifalı sularımızın sporculara sağladığı fayda ve yararı çok iyi tanıtmalıyız. Ülkemizde ve Dünya'da kulüplerin kamp yerlerinde tercih ettiği belli bölgeler var. Bu kamp bölgeleri bu sayede markalaşırken, önemli anlamda ekonomik de gelir elde ediyor. Ayrıca turizm anlamında da bu tür tesisler şehrin tanıtımı için çok büyük katkı sağlıyor. Biz de böyle bir yapıyı oluşturmak istiyoruz. Pamukkale'yi spor anlamında marka haline getireceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211