Örki; “Pamukkale'yi dünya vizyonuyla ele alacağız”

Pamukkale Turizm Derneği Yönetimi ile kahvaltıda buluşan Cumhur İttifakı ve AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, “İlçemizi dünya vizyonuyla ele almalıyız. Elimizde bulunan hazinenin farkındayız” dedi.

Örki; “Pamukkale'yi dünya vizyonuyla ele alacağız”

Turizm alanında Pamukkale'nin cazibesini arttırmak için yoğun çalışma yürüten Cumhur İttifakı ve AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Pamukkale Turizm Derneği’nin yönetimi ile kahvaltıda buluştu.

Dernek Başkanı Adem Kaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada ana gündem maddesi; Pamukkale oldu.

Otel sahibi Yönetim Kurulu Üyeleri'nin istek ve sorunlarını dinleyen Örki, turizm alanında projelerini de üyelere anlattı.

Ziyarette konuşan Örki, "El birliği ve fikir alışverişiyle Pamukkale'nin kalkınmasını birlikte başaracağız. Bunun için ise hep beraber çok gayret edecek, mesai kavramı olmaksızın çok çalışacağız. Her şeyden önce ilçemizi dünya vizyonuyla ele almalıyız. Elimizde bulunan hazinenin farkındayız. Bu hazineyi ve değeri Dünya'da marka haline getirmek için ise ince eleyip sık dokuyoruz. Pamukkale Mahallemiz Denizlimizin vitrini olmalı. Sokaklarımızda beyaz cennetimizin dokusu hissedilmeli ve o temayla dizayn edilmeli. Gelen turist sayısını artırmak ve turistlerin burada daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için farklı faaliyet ve projeler üretmeliyiz. Ayrıca yapılaşma bu bölgede ayrı bir titizlikle yapılmalı. Güzel bir silüete bu bölgeyi kavuşturmalıyız. Bu yüzden Pamukkale'yi her alanıyla titiz bir şekilde değerlendiriyoruz. Kaybedecek, duraksayacak bir saniyemiz bile yok" diye konuştu.

“HAYALİMİZ BÜYÜK, HEDEFLERİMİZ YÜKSEK”

Öte yandan Örki, Yeşildere Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni de ziyaret etti. Dernek Başkanı Yılmaz Ekiz ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Örki, Pamukkale hayalini anlattı. Örki, “Bizim çocukluk yıllarımızdan beri hayalimiz ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz memleketimize hizmet etmekti. Allah'a şükürler olsun ki önce Allah'ın, sonra da büyüklerimizin takdiriyle bu kardeşinize Pamukkale'ye hizmet etme fırsatı verildi. Yüzünüzü kara çıkartmayacağız, bize güvenin. Biz proje ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyor. Milletimizin işine yaramayacak, mutlu etmeyecek hiçbir işin de peşinden gitmiyoruz. Hayalimiz büyük, hedeflerimiz yüksek. Bu yüzden boşa ve yanlış yerlere harcanacak enerjimiz yok. Pamukkale'de her alanda 5 yıllık kalkınma ve dönüşüm hareketi başlayacak" dedi.

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER