Örki; “Tarihi ve turistik sokaklarımızı turizme kazandıracağız”

Denizli İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi'ni ziyaret eden Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, “Pamukkale İlçemizde bulunan tarihi yapıları restore edeceğiz. Tarihi ve turistik sokaklarımızı turizme kazandıracağız” dedi.

Örki; “Tarihi ve turistik sokaklarımızı turizme kazandıracağız”

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Denizli İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi'ni ziyaret etti.

İMO Denizli Şube Başkanı Murat Şenel ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada Örki, Yönetim Kurulu Üyeleri'ne hayata geçirecekleri proje ve çalışmaları anlattı.

Katılımcıların isteklerini bir bir not alan Başkan Adayı, üyelerin sorularını da cevapladı.

Pamukkale'nin modern bir şehir mimarisine kavuşmasını amaçladıklarını belirten Örki, “İlçemizin modern ve insanların sokaklarında yürüdüğü zaman bütünüyle göze hitap eden bir silüete kavuşmasını istiyoruz. Pamukkale tarihiyle harmanlanmış, kimlik sahibi caddelere, sokaklara ve meydanlara sahip olacak. Bunu da hep birlikte fikir alışverişi yaparak gerçekleştireceğiz. İlçemize dünyanın dört bir tarafından gelen turistleri şehir merkezine çekecek projeleri hayata geçireceğiz. Kent turizmine destek olmak amacı ile kent merkezindeki belirlenmiş sokaklar, tarihi ve turistik sokak konseptinde yenilenecek. Dünyanın birçok şehrinde turistler bu sokaklara sadece fotoğraf çektirmek için akın ediyor. Biz de bunu amaçlayarak, tarihi ve turistik sokaklarımızı turizme kazandıracağız. Diğer yandan hem şehrimizin kimliğine katkı bulunması, hem de tarihimize sahip çıkmak bakımından Pamukkale İlçemizde bulunan tarihi yapıları restore edeceğiz. İçinde tarihi konaklar, okullar, iş yerlerini bulunduran bu yapılar ilk günkü haline restore edilerek şehrimize kazandırılacak ve yok olmaktan kurtulacak. Bu yapılarımız da yine farklı sosyal projelerde yaşayacak. Aynı zamanda yine bu yapıları turizme dahil edecek, turistlerin beğenisine sunacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221