Örki; “Yerel ürünler turistlerle buluşacak”

Pamukkale’nin uzak mahalleleri olan; Gözler, Belenardıç, Eymir, Haytabey, Uzunpınar’ı ziyaret ederek halkla buluşan AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, “Amacımız turizm güzergâhımızda bir tesis kurup burada vatandaşlarımızın ürettiği ürünleri pazarlamak. Böylece sizin ürettiğiniz ürünleri yerli ve yabancı turistlerle buluşturmuş olacağız” dedi.

Örki; “Yerel ürünler turistlerle buluşacak”

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, ilçe ve bölgesinin turizm potansiyelini yükseltecek projelerini halkla paylaşmayı sürdürüyor. Son olarak Pamukkale’nin uzak mahalleleri olan; Gözler, Belenardıç, Eymir, Haytabey, Uzunpınar’ı ziyaret edip, burada konaklayan Örki, Irlıganlı ve Eldinezli’de de halkla buluştu. Projelerinin sadece genel bakış açısıyla değil lokal bakış açısıyla da ele alındığını belirten Örki, bu mahallelerin önemini vurguladı.

Örki, “Bu bölgemizin en büyük avantajı; Pamukkale ve Karahayıt’a yakın olması. Detaylı incelemelerde bulunduk. İlçemizi gezmeye gelen turistleri buraya çekecek potansiyel bu bölgede var. Çok güzel doğaya ve temiz bir oksijene sahip, bu yönüyle doğa ve yayla turizmi için önemli bir nokta. Burada doğa yürüyüşleri, bisiklet ve at safari turları düzenleyebiliriz. Doğası gereği çok güzel karavan ve çadır kampı yerlerini bu bölgemizde kurarak burayı canlandıracak projeleri hayata geçirebiliriz” diye konuştu.

"ÜRETTİĞİNİZ ÜRÜNLERİ TURİSTLERLE BULUŞTURACAĞIZ"

Çiftçilerin ürettiği ürünleri turizm vasıtasıyla daha ulaşılabilir ve bilinir hale getireceklerini dile getiren Örki,"Bu bölgelerimizde yetişen ürünleri hem iç piyasada hem de dünya çapında daha bilinir ve marka haline getirmek için çalışmalar yapıyor, bunun üzerine projeler üretiyoruz. Amacımız turizm güzergâhımızda bir tesis kurup burada vatandaşlarımızın ürettiği ürünleri pazarlamak. Böylece sizin ürettiğiniz ürünleri yerli ve yabancı turistlerle buluşturmuş olacağız. Ayrıca alışveriş yapan turistler üretilen üründen daha fazla talep ederse orada bilgilendirme ofisimiz olacak. Bu bilgilendirme ofislerinde turistler sizin üretmiş olduğunuz ürünün detaylarını, nerede üretildiğinin bilgisine ulaşacak. Böylece bilgilendirme ofislerimiz aracılığıyla siz üretici ile tüketici arasında bir köprü oluşturacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211