Örki’nin “Botanik Park”ı ile çevreci nesiller yetişecek

Çevre ve çocuk projeleriyle dikkat çeken Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’den yine dikkat çeken bir proje geldi. Örki’nin Botanik Park’ında çocuklar, fidanları, kendi elleriyle toprakla buluşturacak; çevreci nesiller yetişecek.

Örki’nin “Botanik Park”ı ile çevreci nesiller yetişecek

“İlçede sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız” diyerek vatandaşlarla kucaklaşan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Anafartalar Mahallesi'nde Türkkal ailesinin, İstiklal Mahallesi'nde ise Çil ailesinin evlerine misafir oldu. Proje ve çalışmalarını ev halkına anlatan Örki, mutluluğun tüm topluma aileden yayıldığını ifade ederek; "Çocuklarımızı mutlu edersek anneleri de mutlu ederiz, anneler huzurlu ve mutlu olursa aile mutlu olur. Aileden başlayan bu mutluluk tüm topluma yayılır ve ilçemizde huzuru, güveni sağlamış oluruz. Bu anlayışla öncelikli amacımız Pamukkaleli vatandaşlarımızı mutlu etmek, onların huzurunu sağlamak olacak" dedi.

BOTANİK PARK, HEM PAMUKKALE’YE HEM ÇOCUKLARA ÇOK ŞEY KATACAK

Pamukkalelilerle paylaştığı projeler arasında yer alan Botanik Park'ın detayları hakkında konuşan Örki, şunları söyledi: “İlçemizde yapacağımız Botanik Parkta ülkemizin farklı bölgelerinde yetişen bitki ve ağaç türleri sergilenecek. Bu parkta çocuklarda ağaç sevgisini oluşturmaya yönelik eğitim çalışmaları da yapılacak. Çocuklarımız botanik parkımızda bulunan alanlarda fidan, çiçek ve farklı türlerde bitkileri kendi elleriyle toprakla buluşturacak, aynı zamanda bu bitkilerin evrelerini, bakımını, yetişmesini bire bir öğrenecek. Bu projemizi turizmle de buluşturarak gelen turistlerin botanik parkımızı ziyaret etmesini amaçlıyoruz. Bu sayede turistlerin de Denizli'de daha fazla zaman geçirecekleri etkinlik ve faaliyetleri onlara sunmuş olacağız. Hayal ettiğimiz, gerçekleştireceğimiz projelerin çok yönlü olmasını, insanlara dokunacak ve vatandaşlarımızın yararına olmasını her zaman göz önünde bulunduruyoruz."

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211