“Ortak yönetim” diyen Örki, projelerini iş dünyasıyla paylaştı; “Ortak amacımız Pamukkale'yi marka yapmak”

Seçim çalışmaları kapsamında Denizli İhracatçılar Birliği’ni (DENİB) ziyaret eden AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, “Pamukkale'nin yararına ve büyümesine olan her adıma sonuna kadar açığız. Sizlerin de bizlerin de ortak amacı; memleketimizi Dünya'da marka haline getirmek ve herkes tarafından tanınmasını sağlamak” diye ekledi.

“Ortak yönetim” diyen Örki, projelerini iş dünyasıyla paylaştı; “Ortak amacımız Pamukkale'yi marka yapmak”

Seçim çalışmalarını toplumun farklı kesimlerinin temsilcileriyle buluşmayı sürdüren Cumhur İttifakı AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, Denizli İhracatçılar Birliği’ni (DENİB) ziyaret etti. DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin misafiri olan Örki, hep savunduğu ‘ortak yönetim’ anlayışını anlattı.

Denizli'nin markalaşması yönünde DENİB'in önemini vurgulayan Örki, “Denizli'nin tanıtımında ve yükselen ekonomisinde birçok katkısı olan değerli bir ekiple beraberiz. Sizler sayesinde Denizli'de üretilen birçok ürün Dünya'nın farklı ülkelerine ve kıtalarına ulaşıyor. Bu da ilk olarak ekonomimize, ülkemize döviz girişini arttırıyor. İkinci olarak ise Denizli'nin markalaşması ve tanıtımı için çok büyük önem arz ediyorsunuz. Ayrıca yeni yeni istihdam kapılarına vesile oluyorsunuz. Bu nedenle sizlerle sık sık bir araya gelerek bir masa etrafında toplanmalı, ortak proje üretmeliyiz. Pamukkale'nin yararına ve büyümesine olan her adıma sonuna kadar açığız. Sizlerin de bizlerin de ortak amacı memleketimizi Dünya'da marka haline getirmek ve herkes tarafından tanınmasını sağlamak” diye ekledi.

“HEM İSTİHDAM, HEM DE SEKTÖRÜN İHTİYACI KARŞILANACAK”

Kalifiye eleman bulmak yönünde iş dünyasının ihtiyacının farkında olduğunu ifade eden Örki, daha önce müjdesini verdiği meslek edindirme kurslarıyla ilgili iş dünyasını bilgilendirdi. Örki; “Sizler gibi Denizlimizde bulunan birçok iş insanıyla bir araya geliyoruz. Herkesin ortak ihtiyacı alanında uzman, kalifiye çalışanlar bulmak. Biz de bu ihtiyacı ve sorunu ortadan kaldırmak için sizlerle ve farklı kurumlarımızla işbirliği ile 20 farklı branşta sertifikalı meslek edindirme kursları ve 6 farklı yabancı lisanda yabancı dil eğitim vereceğiz. Böylece hem istihdam sağlayacak, hem de ihtiyacınız olan donanımda ve gelişimde çalışanları sektöre yetiştirmiş olacağız. Bu branş ve yabancı dil çeşitlerini de siz sektör temsilcilerinin ihtiyacına göre şekillendireceğiz” şeklinde ifade etti. Öte yandan Cumhur İttifakı Adayı Örki, Denizli Yörükler Derneği’ni de ziyaret etti. Dernek Başkanı Yaşar Celal Ceylan ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Örki, "Yörük bir kere düştü mü yola, özlediği yaylaya; yokuş da, bayır da olsa yürür. Biz de bu şuurla Pamukkale için, yıllardır kurduğumuz hayaller için aşkla, bitmek bilmeyen bir sevdayla yürüyoruz. Yolumuzu ister kessinler, ister önümüze engel koysunlar. Biz sizlerle birlikte oldukça bu memlekete hizmetten vazgeçmeyeceğiz" dedi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221