Öztürk; “Bir an önce normalleşme sağlanmalıdır”

Partisinin İl Teşkilatı’yla toplantı gerçekleştirmek amacıyla Denizli’ye gelen İyi Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk; 31 Mart Yerel Seçimleri ve İstanbul’daki seçim süreci ile değerlendirmelerde bulunarak; “Bir an önce normalleşme sağlanmalıdır” dedi.

Öztürk; “Bir an önce normalleşme sağlanmalıdır”

İyi Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’tan sonra Denizli’ye geldi.

İlk olarak İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt'u ziyaret eden Başkan Öztürk, ziyaretinin ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Öztürk, “25 Ekim 2017'de kurulmamızın hemen ardından gerçekleşen seçimlerde partimiz 5 milyon seçmenin oyunu alarak Gazi Meclis'te temsil edilebilir bir noktaya geldi. Geçtiğimiz 31 Mart seçimlerinde çok az zamanımız vardı. Maddi kaynaklar noktasında ciddi problemlerimiz vardı. Ama milletimiz teveccühü ile tüm Türkiye'de Millet İttifakı ciddi bir başarı elde etti. Rüyada görülse inanılmayacak şehirler İstanbul, Ankara, Antalya gibi şehirler AKP iktidarından el değiştirdi. İstanbul'da mazbatanın alınmasına, çalışmalarının başlamasına rağmen tarafsız olması gereken bu ülkenin Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamalarla ülkenin normalleşmesine en büyük engel olduğunu bizlere gösteriyor. Lütfen bu kutuplaşma diline bir son verin. Ülkeyi daha fazla germeyin. Hakkı hakka teslim edin. Sandığa seçmenin iradesine saygı gösterin. Biz İyi Parti olarak seçmen iradesinin üzerinde bir irade kabul etmiyoruz. Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) bulunan üyelere açık çağrımızdır; tarihin sizi kara bir leke olarak yazacağı bir kararın altına imza atmayın. Bir seçim daha ülkeyi ekonomi açısından uçuruma sürükleyebilir. Bir an önce normalleşme sağlanmalıdır” diye konuştu.

3 ay sonra yeniden Denizli’ye geleceğinin altını çizen Başkan Öztürk, Honaz'da tekrar edilecek seçimler için çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER