Öztürk Ve Hayla Dp’den Belediye Başkan Adayı Oldu

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: "Türkiye'de korkular üzerinden değil, Türkiye'nin özlemleri, beklentileri üzerinden bir seçim istiyoruz. DP olarak her zaman çoğunluğun sesi olduk" dedi.

Öztürk Ve Hayla Dp’den Belediye Başkan Adayı Oldu

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken, belediye başkan adayları da netleşmeye başladı. AK Parti’den aday gösterilmeyen Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve görevden alınan Kale eski Belediye Başkanı Erkan Hayla, Demokrat Parti’den Belediye Başkan adayı oldular.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve DP İl Başkanı Aykut Yıldırım’ın katıldığı törenle DP’ye üye olan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve Kale eski Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın Belediye Başkan adayı oldukları açıklandı. Çardak ve Kale İlçelerinde düzenlenen törenlere katılan DP Genel Başkanı Gültekin, “"Bizler, kendi baktığımız pencereden kendi tezlerimizi ifade etmek için zemin olsun istiyoruz. Türkiye'de kutuplaşarak, siyasetin dışına çıkarak birbirine hakaretlerle yürüyen bir seçim süreci istemiyoruz. Türkiye'de korkular üzerinden değil, Türkiye'nin özlemleri, beklentileri üzerinden bir seçim istiyoruz. DP olarak her zaman çoğunluğun sesi olduk. Her seferinde 'Millet', her seferinde 'Köylü' dedik. Her seferinde 'Çiftçi ve esnaf' dedik. Bugün de bunları söylemeye devam edeceğiz." dedi.

DP Genel Başkanı Gültekin, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’e parti rozeti takarken, Kale İlçesi’nde de Erkan Hayla’nın seçim bürosunun açılışını yaptı.

DP Kale Belediye Başkan Adayı Erkan Hayla da ilçede birlik ve beraberlik içerisinde uzak yakın tanımaksızın hizmet etmeye çalıştıklarını vurguladı. Hayla, yeni dönemde el ele vererek Kale'yi yeniden imar etmeye, yarım kalan işleri tamamlamaya ve hep birlikte yönetmeye talip olduklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER