Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Pamukkale bir anıtlar ve müzeler şehri olmalı”

Pamukkale’nin bir dünya kenti olmasının yolunun kültür ve sanat alanında büyük bir sıçrama yapmasına bağlı olduğunu belirten Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Her şeyden önce Pamukkale bir anıtlar ve müzeler şehri olmalı” dedi.

Pamukkale’nin sadece doğal güzelliği ve tarihi mirası ile bir dünya kenti olamayacağını belirten Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Bir dünya kenti, gerçek bir marka olmak için kültür ve sanat alanında da tüm Dünyada ses getirmemiz gerekiyor. Her şeyden önce Pamukkale bir anıtlar ve müzeler şehri olmalı. Çağdaş eserlerinde sergilendiği müzelerimiz ile dünyaca ünlü sanatçıların katılacağı festivallerimiz ile dikkatleri üzerimize çekmek, kültür turizminden de yeterli payı almak zorundayız. Bu festivaller ile Pamukkale’nin sadece travertenler ve antik şehirlerden ibaret olmadığını, modern dünyanın parlayan bir parçası olduğunu göstermek zorundayız” dedi.

“FESTİVALLER KENTİ OLACAĞIZ”

Gerçekleştirilecek etkinlik ve festivaller ile yılın 12 ayı Pamukkale’ye gelen misafirlerin kalma sürelerini uzatmayı da hedeflediklerini ifade eden Divarcı; “Ciddi ve ses getirecek festivallere şiddetle ihtiyacımız var. Uluslararası olarak gerçekleştireceğimiz bu festivaller ile sadece Pamukkale’yi değil tüm Denizli’yi dünyaya tanıtmak istiyoruz. Kendi kültür ve tarihimiz ile harmanlanmış festivaller ile hem bölge insanına gelir sağlayacağız, hem de Pamukkale’mizin bilinirliği ve tanınırlığını arttıracağız. Öncelikle belediye bünyesinde turizm ve tanıtımla ilgili bir müdürlük kuracağız. Biz turizmin başkenti olmak istiyorsak bu konuda yapılacak her türlü yatırım kısa sürede zaten Pamukkale’ye gelir olarak dönecektir. Dünya’nın geldiği noktada, Amerika’yı yeniden keşfetmenize gerek yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER