Pamukkale Belediyesi’nde “Halk Günü” olmayacak

Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Belediye başkanı halkıyla buluşmaz, çünkü başkanın makamı zaten halkındır. ‘Halk günü’ diye bir şovu asla yapmayacağım” dedi

Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı belediyelerin yaptığı halk gününe tepki gösterdi. Divarcı, yaptığı açıklamada; “ Söz veriyorum, 1 Nisandan sonra Pamukkale Belediyesi’nde halk günü ilkelliği olmayacak. Belediyeler ne valilik ne de kaymakamlık. Merkezi yönetimden farklı olarak, tüm birimler aynı çatı altında, her sorun o çatı altında çözülecek. Vatandaşı başkanın ayağına getirme gibi bir ilkelliğe son vereceğiz. Belediye başkanı olacaksın, erişilmez olacaksın. Sonra vatandaşa ayda bir gün lütfedip ‘aracısız benimle görüşebilirsin’ diyeceksin. Makamından çıkıp, kameraman ve fotoğrafçı ile sözde dert dinleyeceksin. Herkesi, herkesin içinde rencide edeceksin. Böyle bir mantık yok. İmarın, fen işlerin, halkla ilişkilerin, yani her birim emrinde. Bırak o işleri Vali, Kaymakam yapsın. Ankara ile ilgili müdürlükler ile ilgili sorunu olan yapsın” dedi.

“BELEDİYEYE SADECE ÇAY İÇMEYE GELECEKSİNİZ”

Yasal düzenlemeler ile muhtarlıklar ile ilgili müdürlük kurulduğu ve yıllardır belediyeler bünyesinde hizmet verdiğine de dikkat çeken Divarcı; “31 Mart’ta yapılacak seçimlerde her mahalleden onlarca muhtar adayı var. Bu adaylar seçildiğinde onlarla ciddi bir koordinasyon içinde hareket edeceğiz. Onlar bizim gözümüz kulağımız olacak. Bizim belediyecilik anlayışımızda vatandaşı başkanın ayağına getirmek yok. Kaldı ki her mahallede bir muhtar var. Bana gelmek zorunda değilsin, önce istiyorsan belediyeye müracaat et, istiyorsan muhtarına git sorunu bize getirsin. En kısa sürede biz senin ayağına gelelim. Binlerce kişiyi İstanbul’a Bursa’ya, Çanakkale’ye götürebilen bir belediyenin senin ayağına gelmeye gücü olmaz mı hiç? Söz veriyorum, Ahmet Divarcı belediye başkanı olduğunda, belediyeye sadece çay içmeye geleceksiniz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211