Pamukkale Festivali, Örki ile geri dönecek

Pamukkale’de 1970’li yıllarda düzenlenen ve o dönem tüm Türkiye’nin gözünün çevrildiği, beyaz cennete canlılık kazandıran festival, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki ile yeniden hayat bulacak.

Pamukkale Festivali, Örki ile geri dönecek

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki’den Pamukkale Festivali müjdesi geldi.

Denizli Vosvos Kulübü (DENVOS) ile Kızılay'ın işbirliğinde düzenlenen "Vosvos aşkına, haydi kan bağışına" etkinliğine katılan Örki, direksiyon başına geçerek araçları inceledi.

Pamukkale'nin tanıtımı için DENVOS ile işbirliği içinde güzel etkinlikler yapacaklarını ifade eden Örki, “Pamukkale'nin turizm alanında marka bir kent haline gelmesi için önemli çalışmalar, projeler hayata geçireceğiz. Özellikle Pamukkale'nin tanıtımına çok önem verecek, marjinal çalışmalarla farkındalık yaratacağız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde DENVOS ile el ele vererek çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Pamukkale Ören Yeri'nde düzenlenecek Pamukkale Turizm ve Kültür Festivali'nde konser, gösteri, defile ve yarışma gibi etkinlikler organize edilecek. Bir hafta sürecek bu festival ile Pamukkale'nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı sağlanacak. Bu festival ile amacımız tüm Dünya'nın her yıl sabırsızlanarak beklediği ve aylar öncesinden uçak ve otel rezervasyonlarını yaptığı organizasyonların hüviyetine kavuşturmak. Hedefimiz Dünya'da tek olan Pamukkale'ye, yine Dünya'da eşi benzeri olmayan etkinliklerle bir festival kazandırmak. Bu projemiz öncelikle kentimize gelen turist sayısını katlayacak, Pamukkale'nin Dünya'da adından daha da söz ettiren bir hale kavuşmasını sağlayacak. Yatırım anlamında ise bu festival ilçemizde tesislerin ve dolayısıyla istihdamın da artmasına imkan tanıyacak” ifadelerini kullandı.

BEYZA AKINCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221