PERİNÇEK; “VATAN PARTİSİ OLARAK HDP İLE İTTİFAKIN KARŞISINDAYIZ”

Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığı’nın düzenlediği Üretici Kurultayı’nda DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek; “HDP ve PKK ile yapılacak ittifak Türkiye’ye bir ihanettir. Maalesef bu tür girişimler de var. Vatan Partisi olarak HDP ile ittifakın karşısındayız” dedi.

PERİNÇEK; “VATAN PARTİSİ OLARAK HDP İLE İTTİFAKIN KARŞISINDAYIZ”

Vatan Partisi Genel Merkezi tarafından yürütülen ‘Üretici Kurultayı’  kapsamında Denizli’de ‘Denizli Ekonomisi Kriz ve Çözüm Paneli’ düzenlendi. Sarmaşık Düğün Salonu’nda yapılan panele; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çiftçi Bürosu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Çakır, Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Denizli Hay-Koop Başkanı Mehmet Varol, Sanayici İş Adamı Faruk Alyaz, Ekonomist Güray Kubilay Gürsoy, partililer, sanayiciler ve çiftçiler katıldı. Panelde Denizli ekonomisi masaya yatırılırken, sorunlar konuşularak çözüm önerileri belirlendi. Kurultay’a dair DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek; “Türkiye çok büyük zorluklarla karşı karşıya. Ancak buradan büyük bir karar ve çözümle çıkacak. Türkiye borç batağından üretim ekonomisiyle yeni ufuklara yönelecek. Umutsuzluğa şans tanımıyoruz. Umutluyuz, kararlıyız. Tekrar ‘üretim’ diyeceğiz. Tarımımızı destekleyeceğiz. Küçük-orta boy sanayi kentlerimizi yeniden canlandıracağız. Paslanmış olan makinelerimizi tekrar yağlayacağız. Türkiye büyük sanayi ürünlerini kendi satacak. Dışarıdan kendi yaptığımız ürünlerin hiçbirini almayacağız. Türkiye’nin bu şekilde çözüme kavuşacağına eminiz. Ekonomi ile güvenlik sorunları örtüştü. Aynı kökten geliyor. Batı’ya, Amerika’ya bağlanmak. Türkiye, bağımsız bir şekilde Atatürk’ün Türkiye’si olarak büyük bir karara gidiyor.  Hepimiz bu karar etrafında toplanacağız. Vatan Partisi bunun önderliğini ve mücadelesini yapıyor. Halkımıza umut yayıyoruz. Umut bugün gerçekleşecek” dedi.

“TÜRKİYE’DE BÜYÜK BİR ÜRETİM SEFERBERLİĞİ YAPACAĞIZ”

Hayata geçirecekleri en önemli projenin Türkiye’yi üretim ekonomisine sokmak olduğunu vurgulayan Perinçek; “AK Parti’nin ‘Kanal Projesi’ ile Türkiye kurtarılmaz. Türkiye’yi kurtaracak olan Denizli’nin, Kayseri’nin, İstanbul’un, Trakya’nın sanayicisi. Küçük-orta sanayicimizi, çiftçimizi destekleyeceğiz. Projemiz bu. Türkiye’de büyük bir üretim seferberliği yapacağız. Bu seferberlikle Türkiye atağa geçebilir” diye konuştu. Enflasyonla mücadele konusuna da değinen Perinçek şunları aktardı: “Bugünkü kötü enflasyon, mevcut hükümetin 15 yıldır izlediği politikaların sonucudur. Türkiye kendi ürettiği zaman maliyetlerin biraz yükselmesine katlanacak. ‘Enflasyon canavarı’ dediğimiz zaman Denizli’de hiçbir şey üretmeyiz. Zonguldak’ta kömürü çıkartamayız, pamuğu Amerika’dan, Yunanistan’dan alırız. Kendi üreticimiz tarafından mal üretildiği zaman belli ölçülerde fiyatların yükselmesini göze alacağız. Bugünkü enflasyon dışa bağımlılıktan gelen, dış ticaret açığının ve Dolar’ın fiyatının yükselmesinden kaynaklanan bir enflasyon. Bunun sorumlusu; uzun yıllardan izlenen, Türkiye’de borcu borçla çeviren politikalardır. Türkiye kendi ürettiği zaman belli ölçüde enflasyon olacak. Onu da göze alacağız.”

“DEMOKRATİK BİR BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ”

31 Mart 2019 Yerel Seçimler hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Perinçek; “Belediyeleri özel şirketlere dönüştürdüler. Belediyeciliği, kamu hizmetini, halka hizmeti büyük ölçüde tahrip ettiler. Biz yeniden belediyelerimizi kamu hizmeti yapan, belediyeciliği kamu faaliyeti olarak ele alan bir anlayışa kavuşturacağız. Belediyeler rantların paylaşıldığı, özel şirketlerin desteklendiği bir merkez olmaktan çıkarılacak. Örneğin; Edirne’de, Bursa’da görüyoruz, arabalar, evler suların altında. Belediyeciliğin manzarası bu. Çünkü o belediyeler belediyecilik, kamuya hizmet yapmadı. Altyapı yapınca kimse seni alkışlamaz. Oy avcılığı ile belediyeciliğimizi bu hale getirdiler. Gösterişe düşkün değil, halka hizmet eden, halkın sorunlarını çözen, demokratik bir belediyeciliği getireceğiz. Halk meclisleriyle belediyelerimizi yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

“İTTİFAK KONUŞMALARININ HİÇBİRİNDE TÜRKİYE YOK”

Genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de konuşulan ittifaklarla ilgili düşüncelerini aktaran Perinçek; “İttifaklar menfaat temelinde olduğu zaman işe yaramaz. İttifak konuşmalarının hiçbirinde Türkiye yok. Türkiye’nin sanayisi, tarımı, belediye hizmetleri ne olacak? Bunlar konuşulmuyor. At pazarlığı gibi; 5 aldın, 10 verdin. Bunlar konuşuluyor. Onun için bu ittifakların değeri yok” dedi.

“HDP İLE İTTİFAKIN KARŞISINDAYIZ”

“HDP ve PKK ile yapılacak ittifak Türkiye’ye bir ihanettir” diyen Perinçek sözlerine şöyle devam etti: “Maalesef bu tür girişimler de var. Vatan Partisi olarak HDP ile ittifakın karşısındayız. Hiçbir parti HDP ile yani PKK ile ittifak yapmamalı. FETÖ ile ittifak yapmamalı. HDP ve FETÖ ile beraber seçimlere girenler halktan cevabı alırlar. Çünkü Türkiye bu terör örgütleriyle savaşıyor.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER