Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Bülent Ecevit Kültür Evi’ne hayran kaldı

CHP İl Yönetimi tarafından 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında organize edilen parti içi eğitimlere katılmak amacıyla Denizli’ye gelen CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı; CHP Denizli Gençlik Kolları tarafından şehre kazandırılan Bülent Ecevit Kültür Evi’ne hayran kaldı.

Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Bülent Ecevit Kültür Evi’ne hayran kaldı

CHP Denizli İl Yönetimi, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında başlattığı parti içi eğitimlere hız kesmeden devam ediyor. Eğitimler kapsamında CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı, 24. 25. ve 26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı Denizli’ye geldi. Prof. Dr. Atıcı, CHP Denizli Gençlik Kolları tarafından şehre kazandırılan Bülent Ecevit Kültür Evi’ni ziyaret etti. Kültür Evi’ne hayran kalan Prof. Dr. Atıcı, CHP’li gençleri tebrik etti. CHP Denizli Gençlik Kolları’na 2 önemli söz veren Prof. Dr. Atıcı, “Bülent Ecevit Kültür Evi’nde, ilk fırsatta ‘Gençlik Akran Eğitimi’ni verelim. Eğitim kapsamında; Temel Siyaset Eğitimi veriyoruz. Temel Siyaset Eğitimi; CHP’nin tarihinden, tüzüğünden, parti programından başlıyor. Atölyelerde sosyal demokrasiyi konuşuyoruz. Biz anlatmıyoruz. 30 yaşın altındaki eğitmenler, 30 yaşın altındaki gençlere eğitimler veriyor. İletişim dersleri alıyorlar ve sosyal proje yapmayı öğreniyorlar. Böylece bu bilgilerle daha donanımlı hale gelirler. Eğer Gençlik Akran Eğitimi’ni başarıyla gerçekleştirirler ve sosyal projelerini yaparlarsa; 2’nci sözümüzü yerine getireceğiz. Denizli’de Sosyal Demokrat İdeoloji Eğitimi’ni verebiliriz. Ancak bu şartımıza bağlı” dedi.

“ADAY ÇIKARDIĞIMIZ İLÇELERDE İDDİALIYIZ”

Yerel seçimler için Denizli öngörülerini de paylaşan Prof. Dr. Atıcı; “Yerel Seçimlerde Türkiye genelinde bir ittifak söz konusu oldu. Bu ittifaklara olumlu veya olumsuz bakanlar oldu. İyi işler oldu, iyi sayılamayacak işler oldu. Sonuçta bir ittifak yapılıyorsa elbette ki mükemmel bir ittifak hiç kimse bekleyemez. Böyle bir şey zaten yoktur. Olabildiğince CHP’yi kendi ilkeleri üzerinde dimdik ayakta tutmaya çalışacak bir kadromuz var. Özellikle Merkezefendi, Pamukkale’de ve aday çıkardığımız tüm ilçelerde iddialıyız. Bu iddiayı sadece siyasi kuru bir iddia olarak görmüyorum” diye konuştu.

“SANDIK BAŞLARINDA KİMSEYE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ”

Prof. Dr. Atıcı sözlerine şöyle devam etti: “Sandık başlarında kimseye göz açtırmayacağız. Sadece bize verilen oyları değil, bizim dışımızdaki partilere verilen oyları da namus bilip koruyacağız. Hiç kimse bu seçimde herhangi bir usulsüzlük yapmaya kalkmasın. Tepesine bineriz. Bilgiyle bineriz, donanımla bineriz, mevzuatla bineriz. Pişman ederiz. Herkes efendi ve edepli olsun. Herkes milli iradeye saygı göstersin. Milli iradenin sandığa yansıttığı sonuçların aynısını biz Yüksek Seçim Kurulu’nun ekranında görmek istiyoruz.”

“HER ZAMAN GENÇLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba da Atıcı’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Gençliğe her zaman önem verdiklerini vurgulayan Başkan Akbaba; “Parti içi eğitimimizle ilgili konulara değindik. Örgütlenme ve sandık güvenliği ile ilgili konuştuk. Her zaman gençliğe önem veren genç bir başkan olarak gelen misafirlerimizi uygun görürlerse Bülent Ecevit Kültür Evimizde ağırlıyoruz. CHP Denizli Gençlik Kolları’nın yaşattığı ruhu onların da görmesini istiyoruz. Gençlerle bir araya gelip sohbet etmelerini, ideolojik, siyasal, seçime ilişkin konuları konuşmalarını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’DE CHP’Lİ BELEDİYE SAYISINI ARTTIRACAĞIZ”

Yerel Seçimlerdeki iddialarından söz eden CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu; “Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. İddialıyız. Merkez ilçeler konusunda iddialıyız. Aday çıkardığımız belediyelerde iddialıyız. Denizli’de CHP’li belediye sayısını arttıracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER