Saadet Partisi’nden davullu tellallı yürüyüş

31 Mart Yerel Seçimleri için geri sayım başlarken, seçimlere ittifak yapmadan tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla gidecek tek parti olan; Saadet Partisi’nin Denizli İl Başkanlığı, bu durumu Denizli halkına davul ve tellalla duyurdu.

Saadet Partisi’nden davullu tellallı yürüyüş

31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kaldı. Seçimlere ittifak yapmadan tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla gidecek tek parti olan Saadet Partisi’nin Denizli İl Başkanlığı ise bu durumu halka duyurma kararı aldı.

Kararı, davul ve tellal eşliğinde 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’nda bulunan parti binasından Candoğan Parkı’na kadar yürüyüş yaparak gerçekleştirdi.

Yürüyüşe; Saadet Partisi (SP) Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz ve partililer katıldı. Saadet Partisi’nin seçimlere ittifaksız gireceğini duyuran tellalı gören vatandaşlar olanları meraklı gözlerle izledi.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz; “Saadet Partisi Denizli teşkilatı olarak farklı bir eylemi gündeme getirdik. Seçim gündeme geldiğinden beri başta Genel Başkanımız olmak üzere seçime ittifak yapmadan gidileceği kararı alındı. 24 Haziran seçimlerinde ittifak söz konusu olmuştu. Baraj engelinden dolayı ittifak yapmak zorunda kalmıştık. Yerel seçimlerde ittifaka gerek görmedik. Seçimlere tek başımıza gideceğimizi ilan ettik. Ancak özellikle AK Parti camiasının seçimi kendi lehine çevirmek için, Saadet Partisi’nin yükselişini engellemek için bizleri birileriyle ittifak yapmakla itham ediyorlar. Bin 389 belediyenin tamamında seçime tek başına giren tek parti; Saadet Partisi’dir. Biz hiçbir partinin yapmadığını yapıyoruz ve seçime tek başımıza giriyoruz. Hala bunu anlatamamanın verdiği rahatsızlıktan dolayı böyle bir yönteme başvurduk. Vatandaşımıza davulla tellal ile duyuralım istedik” dedi.

PINAR ÇANKAYA- GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert özden
mert özden - 13 ay Önce

video yokmu video

SIRADAKİ HABER