Saadet Partisi’nden seçimlere 2 gün kala şok istifa!

31 Mart Yerel Seçimleri için Saadet Partisi’nden (SP) Çardak Belediye Başkan Adayı Bürhan Tokay, SP’nin tutumunu doğru bulmadığı iddiasıyla adaylıktan çekildi ve partisinden istifa etti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Saadet Partisi’nin (SP) Çardak Belediye Başkan Adayı Bürhan Tokay, seçime 2 gün kala radikal bir karar aldı.

Tokay, SP’nin adaylarına sahip çıkmadığı ve kendisine uygun olmayan bir tutum sergilendiği iddiasıyla adaylıktan çekildiğini ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Çardak İlçesi’nde çiftçilikle uğraşan 69 yaşındaki Bürhan Tokay, 2001 yılında çiftçilerin yaşadıkları zorluklar sebebiyle 3 gün açlık grevi yapmıştı.

2003 yılında Irak’a canlı kalkan olarak gitmişti. 10 Nisan 2016’da çiftçilerin hakları içim Denizli’den Ankara’ya otostopla ve yürüyerek 5 günde gitmişti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde SP’nin Çardak Belediye Başkan Adayı olan Tokay, Hambat Ovası’nda sulanmamış yer kalmayacak, yerli ve organik ISO belgeli tohum için öncülük edilecek, paketleme fabrikası açılacak, belediye başkanı asgari ücret alacak, belediyenin pahalı araçları satılacak ve belediye başkanı zabıta aracını kullanacak, makam aracı olmayacak gibi projeler açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211