“SADECE EĞİLİM YOKLAMASI DEĞİL, DENİZLİ ŞENLİĞİ YAPACAĞIZ”

DRT Denizli ekranlarından yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, “Eğilim yoklamamızın bir şölen havasında geçeceğine eminim. Kazanan arkadaşımızla beraber yola devam edeceğimize de eminim. O gün daha güzel bir hava olacak” dedi.

“SADECE EĞİLİM YOKLAMASI DEĞİL, DENİZLİ ŞENLİĞİ YAPACAĞIZ”

DRT Denizli ekranlarından yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, projeleri hakkında bilgiler aktardı. Doğan, “Yurtdışında görüyorsunuzdur; meydanlar, alanlar o şehri anlatır. Mesela bayramyeri meydanıyla ilgili çok güzel hayallerim ve projelerim var. Belki ilk zamanlarda biraz yadırganabilir. O kentleşmeyi, o alan kültürünü, gençlere yönelik projeleri atlamamak gerektiğini düşünüyorum. Kaleiçi yıllardır kanayan yaramız. Yıllarca hep bu konuşulur, tartışılır başkanlarca ve vekillerce ama yine çözüm çıkmaz. Biz de bu şehirde yaşıyoruz. Aynı zamanda bu Bayramyeri projemizle Kaleiçi’nin de canlanacağını düşünüyoruz. Bu konuda çok güzel projelerimiz var. 2 aylık süreçte bizzat birebir giderek vatandaşımıza kendimizi anlattık. Tabi ki bunun devamında da devam edeceğiz” dedi.

“BELEDİYEYİ AKIL BÜTÜNLÜĞÜ İÇİNDE YÖNETMEK İSTİYORUZ”

Asıl mesleğinin ‘avukatlık’ olduğunun altını çizen Doğan; “Ciddi şekilde iş yerlerinden işçi çıkarımları var. İnsanlar büyük bir ekonomik bir sıkıntı içinde. Öncelikle ilçemizde bunların önüne geçmek adına bazı desteklemeler yapılmalı. Belediye bunu nasıl yapacak? Özellikle kadınlara ilişkin projelerimiz var. Kurs evleri, bilgi edinme evleri yapacağız. Bununla kadınlarımızın ayda bir ya da 15 günde bir sergileyebilecekleri, satabilecekleri yerler olacak. En azından bir kadının kendi harçlığını çıkarabilmesini istiyoruz. Gençlere ilişkin projelerin sporda ve sanatta arttırılmasını düşünüyoruz. Yine sokak hayvanlarımızla ilgili projelerimiz var. Çocuklar için kurslar olacak. Çocuklarımız kurstayken ailelerimizin vakit geçirebileceği yerler olacak. Alt yapı, üst yapı, yol, kaldırım, köprü buradan bahsetmek istemiyorum. Bunlar belediyenin asıl görevleri. Bize bir lütufmuş gibi sunuluyor ama bizim öyle bir belediyecilik anlayışımız olmayacak. Şeffaf ve katılımcı bir belediye olmasını istiyorum. Hesap verilebilir. Belediyeyi; derneklerle, odalarla ve üniversiteyle birlikte bir akıl bütünlüğü içinde yönetmek istiyoruz” diye konuştu.

“BEN SANDIK TARAFTARIYIM”

Merkezefendi İlçesi’nde yapılacak olan eğilim yoklaması hakkında da konuşan Doğan, şunları söyledi: “Genel Merkezimizce geçtiğimiz Pazartesi günü Merkezefendi İlçesi’nde bir yoklamaya gidileceği açıklandı. Biz de 3 aday arkadaş olarak tatlı bir yarış halindeyiz. Ben sandık taraftarıyım. Demokrasiyi olmasa olmazlardan görüyorum. Bu konuda da gerçekten mutluyum. 3-4 günlük bu havanın hem Denizli’ye hem Merkezefendi’ye hem partiye dinamizm getirdi. O gün de eğilim yoklamamız var ve ben buradan herkesi davet etmek istiyorum. Bir şölen havasında geçeceğine eminim. Kazanan arkadaşımızla beraber yola devam edeceğimize eminim. Ben kendim haricinde aday iki arkadaşımın da tek amacının Merkezefendinin CHP iktidarı olması için çalışacağına eminim. Bu yolda da yürüyoruz. Çıkan arkadaşımla da yola çıkacağız. Kim olursa olsun el ele olacağız. O gün daha güzel bir hava olacak. O moral ve motiveyle birlikte yerele seçimlere doğru yürüyeceğimize inanıyorum. Bizim yoklamamızda sandıklar açılıyor, tutanaklar tutuluyor. Yani sonuç açıklanıyor. Pazar günü sandıktan kim çıkarsa; onun aday olacağını düşünüyorum.”

“MERKEZEFENDİ’NİN ‘MUTLU İNSANLAR İLÇESİ’ OLMASI EN BÜYÜK HAYALİM”

En büyük hayallerinden birinin ‘Sosyal Belediyecilik’ olduğunun altını çizen Doğan; “Benim en büyük hayallerimden biri ‘Sosyal Belediyecilik’tir. Belediyeyi kazandığımızda sosyal belediyeciliğin tesis edileceğini düşünüyorum. Bizim için öncelikli olan insandır. Merkezefendi’nin ‘mutlu insanlar ilçesi’ olması en büyük hayallerimden biridir. Burada yaşamamın bir ayrıcalık haline geleceğini hatta ve hatta çok güzel projelerle bırak ülke genelini dünya genelinde dahil örnek bir ilçe olacağını düşünüyorum. Ben bunları yapabileceğime vaat ettiğim için bu yolda yürümek istiyorum ve bunu da çalışmalarımız da anlattık. Tabi bunun yanın da sosyal belediyecilik anlamında da insanlara birebir dokunacağımızı, bunun dilenci belediyecilik anlamında olmayacağını, gerçekten ihtiyaç sahipleriyle birlikte bu yolda yürüyeceğimizi, bu sebeplerden dolayı teveccühlerini bizden yana kullanacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDE ASGARİ ÜCRET; 2 BİN 200 TL OLACAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 TL olacağı yönündeki söylemlerini değerlendiren Doğan, “CHP’li belediyeler 2 bin 200 TL vermeye başladı. Biliyorsunuz ki daha önceki seçimlerde de asgari ücretin bin 600 TL olacağını söylediğimizde ilk bu teklif, CHP’den çıkmıştı. Ben de bir kez daha buradan söylemek istiyorum. Merkezefendi Belediyesi’nde asgari ücret; 2 bin 200 TL olacak” dedi.

İRFAN ATASOY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER