Sancar; “İftiralardan medet umuyorlar”

Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamanın ardından Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde yeniden basın açıklaması düzenleyen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, AK Parti Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Birtan Şahan’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sosyal medyada paylaştığı görseller hakkında konuştu. Sancar; “İftiralardan medet umuyorlar” dedi.

Sancar; “İftiralardan medet umuyorlar”

Geçtiğimiz hafta Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) ‘AK Partililer Neden Belediyeleri Teslim Etmek İstemiyor’ konulu basın açıklaması gerçekleştiren ve toplantıda AK Partili Çivril ve Babadağ ilçeleri ile ilgili yaptığı ‘belediyeye kesilen yemek faturaları’ açıklamalarda bulunan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, yeniden DGC’de basın açıklamasında bulundu.

Açıklamalarının ardından Denizli AK Parti Teşkilatı’ndan bir açıklama gelmediğini belirten Milletvekili Sancar; “Yaptığım basın toplantısının üzerinden bir hafta geçti. Ne hikmetse AK Parti İl Başkanı’ndan, ilçe başkanlarından ve belediye başkanlarından bu saate kadar kimse çıkıp bir kelime etmedi. Şimdi ben Sayın Tin’e şunu soruyorum; Ey Tin! Babadağ’daki 30 bin TL’lik kebap faturasından, Acıpayam’daki başkanın kardeşinin belediyeye iş yapan firmadan istediği avantadan rahatsız olmadın da, sadece iki faturada kendi adın yazıyor diye mi rahatsız oldun? Bana öfke kusacağına teşekkür et, teşekkür! Adının yazılı olduğu faturalar denetim komisyonlarında geçiyor, Çivril Belediye Meclisi toplantısında geçiyor. Sana haber veren yok, arayıp 'bu doğru mu?' diye soran da yok anlaşılan. Buradan anlaşılan şu ki; sizin belediyelerinizde bu işlerden rahatsız olan yok. Saydıklarımdan rahatsız değilsin ama kırmızı çizgiden bahsediyorsun. Benim kırmızı çizgim; milletimin ve memleketin bir kuruşudur. Sizin yerinize ben sizi aklıyorum. Hem teşekkür etmeniz hem de özür dilemeniz gerekiyor” dedi.

“BU AHLAKTAKİ İNSANLARI PARTİNİZDE BARINDIRMAYIN”

AK Parti Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Birtan Şahan’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sosyal medyada paylaştığı görselleri de sert bir dille eleştiren Milletvekili Sancar, “Şahan, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında ahlak dışı, mesnetsiz ve karalarcasına iftiralarda bulunuyor. İnsan kendini ‘edep ya hu’ demekten geri alamıyor. Ben okumaya utanıyorum ama; AKP’li Pamukkale Belediye Meclis Üyesi’nin yazdığına bakın; ‘CHPKK’nın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu PKK elebaşı Duran Kalkan’ın kucağında.’ Sayın Kaftancıoğlu bir anne, bir eş, bir siyasetçi ve her şeyden en önemlisi bir kadın. Bir ailesi, anne-babası, sosyal çevresi var. Kendini bilmez bir densiz ne kadar rahat karalayıp, iftira atıyor görüyor musunuz? İftiralardan medet umuyorlar. Buradan bu densize sesleniyorum, yaptığın bu edepsiz iftiranın ispatını yapmaya mecbursun, yoksa sen müfterisin, yalancısın, iftiracısın. Ya edep, ya edep, ya edep… Konuyla ilgili yasal işlem başlatılacaktır. Ben, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti İl Başkanını ve milletvekillerini göreve davet ediyorum. Bu ahlaktaki insanları partinizde barındırmayınız” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yaşar osmanoğulları
mehmet yaşar osmanoğulları - 3 yıl Önce

sizler de hdpkk lılardan medet umdunuz şehit kanına ortak oldunuz.

SIRADAKİ HABER