Seçimler 2023 Haziran’da

DRT ekranlarında yayınlanan Güne Bakış programına konuk olan AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, seçim takvimini belirlediklerini belirterek; “Bir sene sonra haziran ayının ortasına doğru seçim gerçekleşecek” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu.

Programda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuşan Milletvekili Özkan, “Cumhurbaşkanımız geçen hafta grup toplantısından seçim takvimimizi ilan etti.

2023’ün Haziran aylarını işaret etti ve 18 Haziran gibi üç aşağı beş yukarı seçimin olacağını ifade etti. Şimdi seçim takvimini belirlemiş olduk, bir sene sonra haziran ayının ortasına doğru seçim gerçekleşecek. Hadi çıkartın adayınızı, madem ki tarih bekliyordunuz işte tarih çıktı. Çıkartamayacaklar ama bir gün mutlaka aday göstermek zorunda kalacaklar. Doğru ya da yanlış, anlaşarak ya da anlaşamayarak, kavgayla veya muhabbetle çıkaracakları aday kim olacak diye baktığımızda onların ağababaları, onları bir arada tutan kuklacı başları onlara zarfın içerisinde bir isim gönderecekler ve o ismi açıklamak suretiyle cumhurbaşkanı adaylarını belirlemiş olacaklar. Onun için şu an konuşulanları hepsi laf-ü güzaftır. O masada açık ve gizli ortaklarıyla, 6+1, HDP’yle beraber yaptıkları bütün müzakereler boştur, çünkü o masanın bileşenleri adayın kim olacağını belirleyemeyecek o masayı bir arada tutan yani onların ağababalarının zarf içinde gönderdikleri aday, onların Cumhurbaşkanı adayı olacak” dedi. Hayat pahalılığına değinen Cahit Özkan; şunları kaydetti: “Bütün dünyada hükümetlerin ve özel sektör şirketlerin karşı karşıya kaldığı sorunları görüyoruz. İşte bugün İngiltere 90 bin kamu personelinin iş sözleşmesini sonlandırıyor. Bizdeki gibi değil onlarınki ve böylesi bir ortamda Türkiye Cumhuriyeti olarak biz ne yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız her zaman sessiz dünyanın hür sesi, mazlumların gür sesidir. Vatandaşlarımızın yaşadığı bu ekonomik sıkıntıları bertaraf etmek için inanın gecesine gündüzüne katıyor. Ne yapıyoruz? Birileri işçi çıkartırken birileri istihdamda çok daha büyük sorunları kendi ülkesinin önüne getirirken İngiltere’de Avrupa’da biz acaba böylesi bir salgın ortamında sabit gelirli vatandaşlarımızın satın alma gücünü acaba nasıl daha yukarı çekeriz, nasıl bu yaşanan pahalılıktan vatandaşlarımızın daha fazla rahatsız olmalarını engelleriz bunun gayreti içerisindeyiz. Bunun müjdelerini de sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta kabine toplantısından sonra milletimizle paylaştı. Bunun gerekli çalışmaları da Parlamento’da yapılmaya başlandı.”

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER