Semt polikliniği, gece 24:00’e kadar hizmet verecek

Bir süre önce faaliyete geçen Dokuzkavaklar Mahallesi’ndeki Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine harekete geçen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’in Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucu 18 Mart tarihinden itibaren, gece 24:00’a kadar hizmet vermeye başladı.

Semt polikliniği, gece 24:00’e kadar hizmet verecek

Bölge halkı, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den, polikliniğin hizmet süresinin uzatılmasını talep etti.

Harekete geçen Milletvekili Şahin Tin’in girişimleri sonucu Semt Polikliniği, 18 Mart Pazartesi gününden itibaren 16:00-24:00 saatleri arasında da hizmet vermeye başladı.

Milletvekili Tin, “Semt Polikliniğimiz, yaklaşık 350 bin nüfusa sahip Pamukkale İlçesi’yle birlikte; Bozkurt, Çardak, Honaz, Çivril, Çal, Bekilli gibi ilçelerimizden de kolaylıkla ulaşılabilecek anayol üzeri bir konumda yer alıyor. Konumu itibariyle bu ilçelerden gelen vatandaşlarımıza da hizmet veriyor. 9 bin 500 metrekare kapalı alanı olan semt polikliniğinde 14 branşta poliklinik hizmeti, radyolojik görüntüleme ve laboratuvar hizmeti veriliyor. Ayrıca binada ayaktan fizik tedavi ünitesi ve 30 hasta kapasiteli diyaliz merkezi de bulunuyor. Halkımızdan gelen talepler üzerine Sağlık Bakanlığımızla görüşmeler yaptık. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Berna Öztürk‘te konunun takipçisi oldu. Girişimlerimiz ve gayretlerimiz sonucu, halkımıza daha fazla hizmet edebilmek adına, sadece gündüz saatlerinde hizmet veren enjeksiyon-pansuman birimimizin çalışma saatleri, 18 Mart Pazartesi Günü’nden itibaren saat 16:00-24:00 arasında da açık olacak şekilde düzenlendi. Yine bu saatler arasında semt polikliniğine hekim görevlendirilmesi sağlanarak, tıbbi müdahalelerde bulunabilecek ve reçete yazılabilecek ‘Yeşil Alan 2 Polikliniği’ de faaliyete geçirilmiştir. Halkımızdan gelen ve yapılması mümkün olan her talep, bizim için emirdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221