Şeniz Doğan özellikle orta direk ve dar gelirli hemcinslerine yönelik projeleriyle dikkat çekiyor

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, kadınların istihdamda ve sosyal yaşamda daha aktif yer alması için hazırladığı projeler ile dikkat çekiyor. Kadınların yüzünü hem evde hem sokakta hem de iş hayatında güldürme çabasındaki Şeniz Doğan hemcinslerine pozitif ayrımcılık yapıyor. Ve adeta, “Merkezefendi’de Şeniz Doğan’la artık kadının adı olacak” dedirtiyor.

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, kadınların istihdamda ve sosyal yaşamda daha aktif yer alması için hazırladığı projeler ile dikkat çekiyor. Kadınların yüzünü hem evde hem sokakta hem de iş hayatında güldürme çabasındaki Şeniz Doğan hemcinslerine pozitif ayrımcılık yapıyor.

Merkezefendi’nin CHP’li Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, kadınların, hayata geçirmeyi planladığı projeler ile kadınları sosyal yaşamdan istihdama, girişimcilikten spora pek çok alanda özlenen konumunu almasını hedefliyor. Hemcinsleri için ortaya koyduğu yıldız projelerle dikkat çeken Doğan, kadınları 12’den vurmayı planlıyor.

KADIN GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan kadınların iş hayatında daha aktif rol alması için kadın girişimcilik merkezi kuracak. Bu merkezde kendi işini kurmak isteyen kadınlara ücretsiz danışmanlık hiçzmeti verilecek. Kadınlara özel mikro kredi imkanı sunulup, Denizli ekonomisine katkı sağlanacak.

KADIN KOOPERATİFİ

“Merkezefendi üreten kadınların şehri olacak” şiarı ile yola çıkan Şeniz Doğan, kurulacak kadın kooperatifi ile ilçede kadınların kendi ürettikleri el emeği ve gıda ürünlerini perakende veya toptan olarak satışa sunmayı hedefliyor. Böylece kadınların hem ev ekonomilerine hem de Denizli ekonomisine katkı sağlamasının yolu açılacak. 

KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan kadınlara pozitif ayrımcılık ile hareket edeceklerini  her fırstta dillendiriyor. 31 Mart sonrası Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulacak Kadın Dayanışma Merkezi’nde kadınlara yönelik dil eğitiminin yanı sıra çeşitli mesleki eğitim programları yer alacak. 

HALK SÜT

Merkezefendi Belediyesi, vatandaşların, özellikle de çocukların doğal, sağlıklı ve güvenilir şekilde süt tüketebilmeleri için Halk Süt’ü kurup, buradan elde edilecek sütü ilçenin farklı noktalarında kuracağı büfelerde maliyetine satışa sunacak. Merkezefendili üreticiden temin edilecek sütler sayesinde ilçe ekonomisini de canlandıracak proje kapsamında öğrencilere ücretsiz süt dağıtımları da yapılacak. 

OYUN OTOBÜSÜ

Çocukları ile pazara giden kadınları da unutmayan Şeniz Doğan, Denizli’de ilk olacak bir uygulamaya da imza atacak. “Oyun Otobüsü” adı verilen proje kapsamında aileler alışverişlerini yaparken, çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri sağlanacak. Her gün başka bir mahallede hizmet verecek “oyun otobüsü” çocuklu aileler için önemli bir kolaylık sağlayacak.

GÜVENLİ ÇOCUK PARKLARI

Çocukların daha güzel ve sağlıklı bir ortamda eğlenebilmeleri için ilçenin farklı bölgelerinde modern çocuk parkları yapılacak. Tematik konseptte yapılacak ve güvenlik önlemleri ile donatılmış parklar ile çocuklar aileleri tarafından sürekli denetlenebilecek,  yüzleri gülecek, ailelerin aklı çocuklarında kalmayacak. 

SAĞLIKLI ANNE SAĞLIKLI AİLE

Anne adaylarına ve yeni doğum yapan kadınlara yönelik olarak hayata geçirilecek proje ile kadınlara hamilelik süreci, anne-çocuk sağlığı, bebek psikoloji ve bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim verilecek. 

BEBEKLERE BAKIM DESTEĞİ

Şeniz Doğan önderliğinde yeniden yapılanacak olan Merkezefendi Belediyesi’nde yeni doğan bebekler için ilk dört ay boyunca bakım desteği verilecek. Bu kapsamda bebeklerin günlük ihtiyaçlarına yönelik olarak ürün yardımı yapılacak. Anne ve babaların bu süreçte ki yükü hafifletilecek. 

KADINLARA ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerinde oluşturulacak spor merkezlerinde kadınlar için ücretsiz spor aktiviteleri düzenlenecek. Bu merkezlerde başta pilates ve zumba olmak üzere farklı branşlarda sportif kurslar düzenlenecek. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER