Şevik’ten sokaktaki dostlara şefkat eli

Belediyelerin her canlıya karşı sorumluluğu bulunduğunu hatırlatan Cumhur İttifakı’nın MHP’li Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Şevik, projelerinin arasında sokak hayvanları için barınma rehabilitasyon merkezinin da bulunduğunu açıkladı.

Şevik’ten sokaktaki dostlara şefkat eli

31 Mart yerel seçim çalışmalarını köy ve ilçe merkezinde devam eden Cumhur İttifakı’nın MHP’li Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Şevik, projelerinin arasında sokak hayvanları için barınağında bulunduğunu açıkladı. Seçim çalışmaları kapsamında gittiği Buldan ve mahalleleri sokak hayvanları ile ilgili çok şikayet aldıklarını belirten Şevik, “Sokak hayvanları barınağı amacına uygun hizmet vermiyor. Hayvanlar bakılmadığı için aç kalıyor ve vatandaşlara saldırıyor. Hatta köylerde kuzuları ve kümes hayvanlarına zarar verdiğini öğrenip, çok üzülüyoruz. İlçenin alt ve üst yapısı kadar sosyal sorumluluk projeleri de önem veriyoruz. Ayrıca bu ilçede genci var, yaşlısı var, dezavantajlı vatandaşlarımız var, sokak hayvanlarımız var. Bizim her canlıya karşı sorumluluğumuz var. Sokak hayvanları ile ilgili de projelerimiz hazır” diye konuştu.

“ATIL DURUMDAKİ BARINAĞI MODERN HALE GETİRECEĞİZ”

Buldan Belediyesi’nin Mezbahane’nin bulunduğu mevkide, sokak hayvanları için barınağının bulunduğunu hatırlatan Şevik, bu barınağın son yıllarda kullanılmadığını dikkat çekti. Mevcut barınağın yeterli olmadığını, hayvanlarının beslenmesiyle ilgili sorunların yaşandığını belirterek, “Biz mezbahanın yanında bulunan eski barınağı daha modern hale getireceğiz. 31 Mart yerel seçimlerini kazanmamız halinde, Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile barınak ve rehabilitasyon merkezi projemizi en kısa sürede tamamlayacağız” dedi. Şevik, Belediye bünyesinde istihdam edilecek bir veteriner hekimin sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapılacağı barınak ve rehabilitasyon merkezinde de görevlendirileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER