Subaşıoğlu; “Merkezefendi, Avrupa’daki belediyeler ile yarışıyor”

2014-2019 döneminde, Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye’yi temsil ettiklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi bu dönemde Avrupa’ya adım da attı. Merkezefendi Belediyesi Avrupa’daki belediyelerle yarışıyor” dedi.

Subaşıoğlu; “Merkezefendi, Avrupa’daki belediyeler ile yarışıyor”

İlçe genelindeki esnaf ziyaretlerini sürdüren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Bayramyeri’nde esnafla ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

5 yıllık dönemde yapılan hizmetleri anlatan Başkan Subaşıoğlu, ilçenin 2014-2019 yılları arasında marka ilçe olduğunu belirterek; “2014 yılında göreve geldiğimiz ilk andan itibaren Merkezefendi’nin bugününü dününden daha güzel yapmak için bir gayretin içerisinde olduk. İlçemizde her yıl sosyal ve yapısal olmak üzere birbirinden önemli projeler gerçekleştirdik. ‘2018 yılı vizyon projelerin açılış yılı olacak’ dedik ve öyle de oldu. Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı ve Merkez Kütüphanemiz Türkiye genelinde kabul görerek Oscar ödülünün sahibi oldular. Önümüzdeki dönemde de vizyon projeler kazandırmaya, ödülleri Merkezefendi ’ye getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ OLARAK TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİK”

Türkiye’yi Avrupa’da temsil ettiklerini söyleyen Başkan Subaşıoğlu , “Merkezefendi Belediyesi bu dönemde Avrupa’ya adım da attı. 47 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen, 6 ayda bir yapılan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Merkezefendi Belediyesi olarak Türkiye’yi temsil ettik. Merkezefendi Belediyesi, tüm Türkiye’deki ilçelerle yarışırken, tüm Avrupa’daki belediyelerle de yarışan bir belediye anlayışı çerçevesinde yeni formatlarla, yeni düşüncelerle, yeni yaklaşımlarla, yeni vizyonlarla da proje üreten bir belediyedir. Bu dönem 2014-2019 dönemi yapılan tüm bu projelere rağmen bizim için kuruluş ve çıraklık dönemi oldu. Allah’ın izniyle 2019-2024 dönemi Merkezefendi belediyemiz için ustalık dönemi olacak. Bu dönem yapılan projeler, çok farklı projeler olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221