SUBAŞIOĞLU “YENİ 5 YIL İÇİN HAZIRIZ”

Kaleiçi Çarşısı, Karaman ve Selçukbey Mahalleleri’nde vatandaşlarla bir araya gelen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “5 yıl önceki gibi yine büyük hedefler belirledik, çıtayı en yükseğe koyduk. 5 yıllık projelerimiz de, bütçemiz de hazır” dedi.

SUBAŞIOĞLU “YENİ 5 YIL İÇİN HAZIRIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli’nin gözbebeği ve tarihiyle büyük bir öneme sahip olan Kaleiçi Çarşısı’nı ziyaret etti. Başkan Subaşıoğlu, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, AK Parti Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Koç ile birlikte esnafı ziyaret ederek, hayırlı işler diledi, vatandaşlarla selamlaştı. Denizlililerle Kaleiçi Çarşısı boyunca uzun uzun sohbet eden Başkan Subaşıoğlu, vatandaşların taleplerini ve önerilerini dinledi. İlçe halkının 5 yıllık hizmet dönemine ve vizyon projelere ilişkin görüşlerini de dinleyen Başkan Subaşıoğlu, vatandaşların ve esnafın takdiri karşısında moral buldu. 5 yıl önce olduğu gibi bugün de çıtayı en yükseğe koyduğunun altını çizen Başkan Subaşıoğlu, yeni dönem için yola çıktılarını söyledi.  5 yıl önce yaşadığı heyecanın, hizmet aşkının ve başarma azminin katlanarak arttığını belirten Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi’nin geleceği için hayallerim beni heyecanlandırıyor. Bu projeleri hayata geçirmek, kıymetli hemşerilerimin hizmetine sunmak için sabırsızlanıyorum. Merkezefendi’yi vizyon projelerimizle prestijli bir yaşam merkezi haline getirdik. Merkezefendimiz artık marka değeri bulunan bir ilçe haline gelmiştir. İnşallah halkımızın teveccühü ile güzel ilçemizin değerini daha da yükselteceğiz. Yeni hedeflerimiz, yeni projelerimiz var. Merkezefendi’de yaşayan herkes, bunun bir ayrıcalık olduğunun farkına varacak” dedi.

“ESNAFIMIZ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

Esnaf kesiminin ekonominin dinamosu olduğunu vurgulayan Başkan Subaşıoğlu, “Ahilik kültürünün temel taşlarından olan ve Ahi Evran’ın ilk çalışmalarını yaptığı memleketimiz Denizli’de Kaleiçi Çarşısı’nın tarihini ve önemini biliyoruz. AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanımız Ekrem Başer, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanımız Öznur Şen, AK Parti Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Mert Koç ile Kaleiçi esnafımızı ziyaret ettik. Bugün burada esnafımızla selamlaştık, hayırlı işler diledik. Esnafımızın taleplerini ve önerilerini yerinde dinledik. Çarşı-pazardaki hareketliliğin, insanımızın refahı ile doğru orantılı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle ilçemizde ticari hareketliliğin her zaman esnafımızın yüzünü güldürecek düzeyde olmasını önemsiyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafımızın taleplerini mümkün olduğunca karşılayıp, işlerini kolaylaştırmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“VİZYON PROJELERİMİZİN TAMAMINI ÖZKAYNAĞIMIZLA BORÇLANMADAN YAPTIK”

Başkanı Subaşıoğlu ve beraberindekiler, akşam saatlerinde de Karaman ve Selçukbey Mahalleleri’ndeki kıraathanelerde vatandaşlarla buluştu. 5 yıllık bütçelerinin hazır olduğunu ve Türkiye genelindeki mali yapı disiplini bağlamında ilk 5 belediyeden biri olduklarını ifade eden Başkan Subaşıoğlu, “Önümüzdeki dönem ilçemizde yapılacak güzel işlere imza atmak için bugün hep birlikte yeni bir start veriyoruz, besmele çekiyoruz. Bundan sonra dün olduğu gibi durmak yok Merkezefendi’de yola devam. Türkiye genelindeki 900’ü aşkın belediye arasında mali yapı disiplini bağlamında 5 belediyen birisiyiz. Belediyelerde bütçeler bir yıllık yapılıyor. Merkezefendi Belediyesi’nin 2019-2024 dönemi içindeki hiçbir planı bir yıllık değildir. Tamamı 5 yıllıktır. Stratejisi, stratejik planı, bütçeleri, insan kaynakları yönetimi, mali kaynak yönetimi, zaman yönetimi ve projeleri, 5 yıl için yapılmıştır. Artık projelerimizi bir yıllık yapamayız. Önümüzdeki 5 yıllık dönem içerisinde hangi proje için kaynak ayrılacağı daha bugünden bellidir. 5 yıl önceki gibi yine büyük hedefler belirledik, çıtayı en yükseğe koyduk. 5 yıllık projelerimiz de, bütçemiz de hazır. Merkezefendi’de ‘yeni hedefler yeni projeler’ diyoruz. İlk günkü aşkla ve büyük bir heyecanla durmak yok yola devam diyoruz” şeklinde konuştu.

MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER