Süleyman Demirel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı!

Saadet Partisi (SP), 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yarışacak olan 14 belediye başkan adayını açıkladı. SP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Süleyman Demirel oldu.

Süleyman Demirel, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı!

Saadet Partisi (SP) Denizli Teşkilatı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyerek, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile birlikte 14 belediye başkan adayını açıkladı.

SP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Süleyman Demirel oldu. Toplantıda konuşan Demirel; “İnsanlık tarihinin yeni bir dönemece girdiği bu zorlu zamanlarda aziz milletimiz, şanlı tarihinden aldığı güçle kendisini parlak bir geleceğe taşıyacak yeni bir insan ve toplum anlayışına, yeni bir ahlak bilincine ve siyaset kültürüne ihtiyaç duymaktadır. Öteden beri bu ihtiyacın farkında olan bizler, öğrencilik yıllarımızdan halkımızın huzuruna çıktığımız bugüne değin zihnimizi ve gönlümüzü hep diri tutmaya ve bir diriliş vakti için kendimizi her bakımdan hazırlamaya gayret ettik. Bize bu yolda güç ve heyecan veren; gönül erlerinin, mana önderlerinin nefesiyle mayalanmış bu toprağa, bu bin yıllık vatana duyduğumuz aşk ve bağlılık olmuştur. Yüce Allah’tan en başta niyazım şudur ki bizi bu temiz aslımızdan, bu samimi hissiyat ve duruştan hiçbir vakit uzak düşürmesin. Anadolu toprağını bin yıldır mayalayan kadim değerlerimize sımsıkı tutunarak bugünün toplumuna ve bugünün insanına taptaze bir nazarla bakmak, duyulmamış bir şarkının nağmeleriyle seslenmek istiyoruz. Mevlâna’ nın dediği gibi, ‘Dün, dünde kaldı cancağızım. Artık, yeni şeyler söylemek lazım.’ Biz, her şeyden önce insanımızı iyi tanıyoruz. İnsanımızla gönül ikliminde buluşmaya, hemhal olmaya geliyoruz. Bu güzel halkın, kökünü öz ruhumuzdan alan yüksek standartlarda bir yönetimle ekonomiden kültüre, sanattan spora kadar her alanda büyük başarılara imza atacak, destanlar yazacak bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Bu potansiyelin hayata geçmesi, üreten bir Türkiye ve üreten bir Denizli tablosunun ortaya çıkması için bütün imkanları seferber etmek, insanımızın önünü açmak için geliyoruz” dedi.

GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221