TİN; “KENETLENDİK, EKONOMİMİZİ AYAKTA TUTTUK!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, son dönemde ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Tin; “Küresel saldırıların panzehiri yerli ve milli üretim ile büyümedir” dedi.

TİN; “KENETLENDİK, EKONOMİMİZİ AYAKTA TUTTUK!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, son dönemde ekonomide yaşanan gelişmeleri yaptığı açıklamayla değerlendirdi. Türkiye’nin tarihinin en ağır saldırılarından birisine daha maruz bırakılmak istendiğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Ekonomimize yapılan saldırı karşısında milletimiz ve devletimiz kenetlendi. Bunun neticesinde de iki ay gibi kısa bir sürede durumu kontrol altına alarak ekonomimizi ayakta tuttuk”dedi.

“HEP BİRLİKTE SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİYORUZ”

Yaptığı açıklamada sorunların üstesinden birlik ruhu ile gelindiğine değinen Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye, son birkaç aylık süreç içinde tarihin en ağır ekonomik saldırılarından birisiyle daha karşı karşıya kaldı. İzahı ekonomik ifadelerle mümkün olmayan ancak ekonomi üzerinden yapılan siyasi saldırı karşısında dirençli davranarak yaklaşık iki ay gibi kısa bir süre içinde büyük ölçüde durumu kontrol altına almayı başardık. Döviz kurunda yaşanan hızlı yükselişin piyasalarda büyük bir sarsıntıya sebep olması beklenirken durumun süratle normal seyrine çekilmesi Türkiye’nin karşılaştığı sorunları çözme yetisinin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Bu yaşanan gelişmelerin ekonomik sebepler ve dengelerle izah edilebilir bir durum olmadığı çok açık ve nettir. Ancak bir gerçek var ki, o da şudur; küresel saldırıların panzehiri yerli ve milli üretim ile büyümedir”dedi.

“MİLLİ DUYARLILIĞA SAHİBİZ”

Milli duyarlılığa sahip bir anlayışın yıkılamayacağını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Yaşanan süreç tamamen siyasi provokatif bir hamle olmakla birlikte, birilerinin Türkiye’ye aba altından sopa gösterme girişimidir. Ancak Türkiye artık eski Türkiye değil, böylesi spekülatif hamlelerden yılacak, yorulacak ya da sarsılacak bir ekonomik yapıya da sahip değil. Güçlü bir ekonomimiz, daha dirençli piyasalarımız ve milli duyarlılığa sahip ahilik geleneğinden gelen işletmecilerimiz, esnaflarımız var. Elbette ufak tefek zorluklar olacak, sıkıntılar yaşanacak. Ancak bu ve benzeri sorunlar ve sıkıntılar ekonomide farkına varmadığımız ya da gözden kaçırdığımız açık kapıları tespit ederek süratle kapatmamıza zemin oluşturmakta ve imkân sağlamaktadır” dedi.

“MÜTEŞEBBİSLERİMİZİN ÖNÜNÜ AÇTIK”

Yerli ve milli büyümenin özel sektör eliyle daha da gelişmesi ve güçlenmesi için müteşebbislerin önünün açıldığına dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin; “Müteşebbislerin önünü açarak günümüz dünyasında bağımsızlık destanı yazmanın ve başarılı olmanın yegâne şartı teknolojik anlamda yenilikler yapmak, yerli gelişime ve üretime açık olmaktır. Türkiye bugün artık teknolojiyi sadece kullanan ülke konumundan çıkarak, her anlamda teknolojiyi üreten ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke konumuna yükselmiştir. Devlet olarak özgürlüğümüzü garanti altına almanın en temel yolu hiç şüphesiz bu hamlemizdir. Millet olarak hayal ettiğimiz her şeye başarıyla ulaşmayı ve bu uğurda gece gündüz demeden çalışmayı kendimize rehber edindik. Bu anlamda araştırma, geliştirme ve üretim yapan yerli müteşebbislerimizin önünde engel teşkil eden taşları tek tek kenara çekerek yollarını açtık. Hatta bu evrelerde yaşadıkları süreçleri kolaylaştırmak adına destekler vererek ellerinden tutup yürümelerini ve ilerlemelerini sağladık” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ SIKI SIKIYA KENETLENDİ”

Türkiye’ye yönelen baskı ve haksızlıklar karşısında Türk milletinin sıkı sıkıya kenetlendiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Milli birliğimizin heyecanıyla içine çekilmeye çalışıldığımız tüm hendeklerden kolayca geçerek, kaos tüccarlarının heveslerini kursağında koyduk. Zor süreçleri geride bırakmak elbette kolay değil. Sorumlu davranmaktan geri durmadık. Sorunlu her meselenin üzerine cesaretle giderek çözme iradesi gösterdik. Özellikle sancılı dönemlerde hep birlikte elimizi taşın altına koyup sorumluluk alarak önce memleketimizin geleceği dedik. Hiçbir zaman yılgınlığa düşmedik. Belki çok yorulduk ancak mücadeleden de asla vazgeçmedik. Güçlüyüz, dirençliyiz ve inancımız tam. İnşallah milletimiz ile birlikte ekonomimizde yaşanan olumsuzlukları nasıl bugüne kadar bertaraf ettiysek, bugünden sonra da aynı kararlılıkla inşallah bu tümseği de aşacak, düzlüğe ulaşacak ve bu savaşı da hep birlikte kazanacağız”diye ifade etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER