Tolga Varlıker; “23 Haziran'da İstanbul'da kurulacak her sandık er meydanıdır”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ’23 Haziran’da yeniden yapılması’ kararının ardından açıklama yapan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “23 Haziran'da İstanbul'da kurulacak her sandık er meydanıdır” dedi.

Tolga Varlıker; “23 Haziran'da İstanbul'da kurulacak her sandık er meydanıdır”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti tarafından yapılan itirazlar sonucunda kararını açıkladı.

YSK, 31 Mart’ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve 23 Haziran’da yenilenmesi kararı aldı

YSK’nın kararının ardından açıklama yapan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “Alınan karar YSK'nın kesin kararı değildir. Cumhurbaşkanı'nın kararıdır. Bu karanlık tabloda yer almayanlar ise 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' dendiği vatandaşlarımız oldu. Kendi kendisini yönetmesinden söz edilen halk asla bu durumu kabullenmedi. Çünkü ‘halk iradesi’ demek; ‘demokratik seçim’ demektir. Ve seçim sonucuna göre de İmamoğlu meşru Belediye Başkanı olmuştur. Bu gerçeği herkes kabullenmelidir. Çok net görüyorum ki YSK'nın kararının vatandaşta yarattığı hüzün asla karamsarlığa ve korkuya dönüşmedi. Aksine sanatçısıyla, iş insanıyla, genciyle, yaşlısıyla yani tüm iyi kalpli ve merhametli insanlarca büyük bir kenetlenmenin kendiliğinden doğduğunu görmüş olduk. Artık İstanbul'da Cumhuriyet Halk Partisi sadece kendi içinde örgütlenmeyecek. Tüm iyi kalpli ve merhametli insanlarla beraber örgütlenecek. Bu halk demokrasi için bir araya gelecek ve çok çalışacak. Göreceksiniz ki bu halk asla kaybetmeyecek. 23 Haziran'da İstanbul'da kurulacak her sandık er meydanıdır. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER