“ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞIMIZI 20 BELEDİYENİN TAMAMINA DİKMEYİ BAŞARACAĞIZ”

2019 Mart Ayı’nda yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanlığı, parti binasında yapılan toplantıda belediye başkan aday adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “Bütün belediyeleri almak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Üç hilalli bayrağımızı 20 belediyenin tamamına dikmeyi başaracağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanlığı, 2019 yılının Mart Ayı’da yapılması planlanan yerel seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. MHP İl binasında düzenlenen toplantıda kesinleşen belediye başkan adaylarının ve aday adaylarının tanıtımı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, yeniden aday gösterilirken, Mustafa Fahri Şevik’in Buldan Belediyesi’ne adaylığı da netleşti. Kısa bir süre önce 2 aday açıkladıklarını belirten MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “6 ay seçim çalışmaları için çok uzun bir süre değil. Onun için arkadaşlarımızın bir an önce sahada çalışmalara başlamaları, sahayı tanımaları, birebir iletişime geçip kapı kapı dolaşarak oy istemeleri için adaylarımızı erkenden açıklamak istedik” dedi.

“ÜÇ HİLALLİ BAYRAĞIMIZI TÜM BELEDİYELERE DİKMEYİ BAŞARACAĞIZ”

“Denizli’deki tüm belediyeleri almak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diyen Başkan Birtürk, şunları söyledi: “Üç hilalli bayrağımızı tüm belediyelere dikmeyi başaracağız. Buna mecburuz. Şu ana kadar yönetilmekte olan belediyelere temiz eller ve temiz yönetim değmelidir. Hakkaniyet ölçüsünde hak edenler belediye başkanlığına kavuşmalıdır. Bu doğrultuda biz de tertemiz adaylarımızla yola çıktık. Bugün 20 ilçenin 9 tanesini açıklıyoruz. Bundan sonraki süreçte de gelen talepleri iyi değerlendireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hata yapmak istemiyoruz. Araştırma sürecinde bize uygun olmadığını tespit ettiğimiz adaylar oluyor. Bunu birkaç ilçede yaşadık. O yüzden aday belirleme noktasında dikkatli çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde tertemiz adaylarımızla 20 belediye başkan aday adayımızın hepsini sizlerle tanıştıracağız. Büyükşehir Belediyesi için de üç tane aday adayımız var. Netleştiği takdirde önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Ocak ayının sonunda ise tüm adaylarımız netleşmiş olacak.”

 “BAŞKA PARTİLERİN HAKİMİYETİNİ KIRACAĞIZ”
MHP olarak belediyecilik anlayışlarını geçmişte gösterdiklerine vurgu yapan Başkan Birtürk, “2009’da 13 belediyemiz vardı ve görevlerimizi pırıl pırıl yerine getirdik. 2014’de bunu başaramamıştık. Ama inşallah bu seçimlerde 2009’un çok üstünde oy alarak bunu başaracağız. Oylarımızı katlayarak belediyelerdeki başka partilerin hakimiyetini kıracağız” şeklinde konuştu.

İŞTE MHP’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI VE ADAY ADAYLARI

  • ADAYLAR: 

Buldan: Mustafa Fahri Şevik

Çal: Fethi Akcan

  • ADAY ADAYLARI:

Merkezefendi: Yurdahan Özhan

Pamukkale: Hasan Okur

Pamukkale: Metin Karakurt

Acıpayam: Fatma Aksoy

Babadağ: Mustafa Atlı ve Ümit Karabulut

Bozkurt: Hamdi Cin

Kale: Özkan Yeniay

Serinhisar: Halil Öztürk

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER