ÜMİT BAHTİYAR’DAN İLK AÇIKLAMA…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmelerinin ardından yerel seçim Millet İttifakı kapsamında CHP, Denizli’den aday göstermeyecek, İyi Parti adayını destekleyecekti. İyi Parti, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nı açıkladı. Böylece ‘Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Adayı; Ümit Bahtiyar oldu.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerine yaklaşık 100 gün kalırken, siyasi partilerde hareketlilik arttı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmelerinin ardından yerel seçimlerde Millet İttifakı kapsamında CHP, içlerinde Balıkesir, Denizli ve Trabzon'un olduğu 10 ilde aday göstermeyecek, bu illerde İyi Parti adayını destekleyecekti. İyi Parti, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nı açıkladı. Avukat Ümit Bahtiyar, CHP’nin desteklediği İyi Parti Denizli Büyükşehir Adayı oldu.

“SEÇİM SÜRECİNİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE YÜRÜTMEYİ PLANLIYORUZ”

DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne açıklama yapan İyi Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar; şunları aktardı: “İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Dervişoğlu açıklama yaptı. 15 ilde İYİ Parti adaylarını açıkladı. Denizli de bu illerin içerisinde. Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için benim ismim açıklandı. Artık kesin bir liste. Öncelikle bu süreçte bize bu teklifi getiren Milletvekilimiz Yasin Öztürk, il başkanımız ve yardımcılarına teşekkür ediyorum. Bu süreçte Genel Başkanımızın en son yapılan anket sonucu bizi seçmesi ve onaylamasıyla süreç tamamlanmış oluyor. Önümüzdeki Salı günü gerçekleştirilecek Grup Toplantısı’nda açıklamalar yapılacak. Bir sürece giriyoruz. 3 aylık bir seçim çalışması sürecimiz olacak. İYİ Parti’nin Büyükşehir adayı olarak açıklanmış olmamıza rağmen, aynı zamanda CHP aday çıkarmayacak ve destek sağlayacak. 15 yıldır Denizli’yi yöneten bir parti var. Yapılan çalışmalar var. Bu partinin artık değişim zamanı gelmiştir. Artık Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni başka bir ufka sahip, ortak aklı ön plana çıkaracak, köklü yönetim anlayışıyla yönetmeyi hedefliyoruz. Kuracağımız ekiplerle, önümüzdeki seçim sürecini güzel bir şekilde yürütmeyi planlıyoruz.”

ÜMİT BAHTİYAR KİMDİR?

1967 yılında Bulgaristan’ın Deliorman Yöresi’nde doğan Ümit Bahtiyar, 1978 yılında ailesiyle birlikte Denizli’ye göç etti ve Sevindik Mahallesi’ne yerleşti. İlkokulu Sevindik İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Merkez Ortaokulu’nda, liseyi Denizli Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimimi Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Bahtiyar, siyasete 1992 yılında Doğruyol Partisi Gençlik Kolları’nda başladı. 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde Doğruyol Partisi’nden Denizli Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilen Bahtiyar, 2002-2004 yılları arasında Denizli Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde ise tekrar DYP’nin meclisteki tek üyesi oldu. Bahtiyar, 2009 yılında yapılan yerel seçimlere Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı olarak girdi. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde ise Milliyetçi Hareket Partisi 3’üncü sıra milletvekili adaylığını üstlendi. 2014’te yapılan yerel seçimlerde MHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı oldu ve yüksek bir oy oranına ulaştı.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER