Varlıker; “Hedef 2024’te Büyükşehir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “23 Haziran seçimlerinden sonra Delikliçınar Meydanı’ndaki kutlamada şunları söyledim; “Buradaki kutlama 1 Nisan 2024 Pazartesi sabahının kutlamasıdır. Hedef 2024’de Büyükşehir Belediyesi” diye konuştu.

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Danışma Kurulu Toplantısına, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve partililer katıldı. Parti içi çalışmaların konuşulduğu toplantıda, yeni döneme ilişkin değerlendirmeler de yapıldı. Konuşmaların öncesinde 7 Haziran’da vefat eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, İl Başkan Yardımcısı Göksel Erdoğan, İl Disiplin Kurulu Üyesi Yüksel Biçer, önceki dönem İl Yöneticisi Tevfik Kendirli, ve tüm vefat eden üyeler anıldı. Daha sonra da Merkezefendi İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan 31 Mart seçimleri ile ilgili kısa bir video partililerle birlikte izlendi. Ardından CHP’lilerin ‘Bizim yol göstericimizdi’ dediği, hayatını kaybeden Milletvekili Kazım Arslan için CHP Merkezefendi İlçe Örgütü tarafından hazırlanan özel bir video izlendi, o anlarda toplantı salonunda duygu dolu anlar yaşandı. Video gösteriminin akabinde toplantıya geçildi.

“HEDEF 2024 BÜYÜKŞEHİR”

Gerçekleştirilen toplantı ile ilgili konuşan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “Bildiğiniz üzere 31 Mart seçimlerinden sonra bir türlü seçimleri bitiremedik. Önce Honaz, ardından İstanbul seçimleri vardı bilindiği gibi. Seçimlerin ardından İlçe Danışma Kurulunun mutlaka toplanması gerekir. Bizde tüzüğümüzde yer alan bu maddeyi yerine getirmek için 23 Haziran seçiminin bitimini beklemiştik ve bu toplantı için 4 Temmuz tarihini belirledik. Toplantımızın birinci gündem maddesi 31 Mart seçimlerinin öncesi ve sonrasının değerlendirilmesi, ikinci gündem maddesi ise bugünden sonraki yol haritasının belirlenmesi. İlçe Danışma Kurulu Toplantıları bizim aile toplantımızdır. Biz 31 Mart seçimlerinde 3 konu başlığına odaklandık. Bunlar; kesinlikle genel siyaset yapmadık, partizanlık yapmadık ve Şeniz Başkanla beraber ilçe örgütü tüm yönetimleri ile beraber tamamen uyum içerisindeydi. Bu başarının birinci bölümüydü. Diğeri de disiplinli, analizler yapan, daha önce denenmemişi yapan, hem çok çalışan hem de farklı çalışan CHP Merkezefendi İlçe Örgütü vardı. Bu da bize başarıyı getirdi. 23 Haziran seçimlerinden sonra Delikliçınar Meydanı’ndaki kutlama da şunları söyledim; 'Burada ki kutlama 1 Nisan 2024 Pazartesi sabahının kutlamasıdır.’ Hedef 2024 Büyükşehir” diye konuştu.

“DAHA HUZURLU VE MUTLU BİR MERKEZEFENDİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gerçekleştirilen toplantı ile ilgili CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar şu cümleleri kullandı; “31 Mart seçimleri birlik, beraberlik, heyecan, umut ve birbirimize inanılarak kazanıldı. Bu ortak inanç öyle güzel bir bereket ve sinerji oluşturdu ki Merkezefendi ilçemizde ki vatandaşlar Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının bu ülkenin rehberi olduğuna inanan insanlardı ve bu anlamda da gerçekten teveccüh gördük. Bizler de sosyal demokrat belediyeciliği anlayışımız sadece CHP’lilere değil tüm Merkezefendi’ye yansıtabilmek adına bu danışma kurullarımızı yaparak ortak bir yol haritası belirliyoruz. İnşallah bundan sonra daha özgür, daha mutlu ve huzurlu bir Merkezefendi nasıl olur görüşmelerini, konuşmalarını ve yollarını burada bulacağız.”

“YENİ DÖNEMDE BİZE DÜŞEN SADECE ÇOK ÇALIŞMAK”

“31 Mart seçimlerini hep birlikte kazandık” diyerek sözlerine başlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Biz hep birlikte çalıştık, birlikte yol yürüdük, kapı kapı gezdik. Bir ittifak vardı tabi o sebeple İyi Parti’ye de çok teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde toplumun her kesiminden oy, destek aldık. Aslında gönüllere girdik. Bu cümleyi söylemesi kolay ama yapması çok zor. Çok şükür dürüst çalışmanın emek vermenin karşılığını aldık. Önümüzdeki süreçte ise her şeyden önce Merkezefendi Belediye Başkanı olarak sorumluluğum ağır. Şu anda herkesin gözü ne Büyükşehri Belediyesi’nde ne de Pamukkale Belediyesi’nde. Herkesin gözü Merkezefendi Belediyesi’nde. Çünkü burada bir değişiklik oldu. Bize düşen birlikte çok çalışmak ve söz verdiğimiz, vaat ettiğimiz projelerimizi teker teker yerine getirmek. Yeni dönemde bize düşen sadece çok çalışmak” ifadelerini kullandı.

“‘CHP’Lİ BELEDİYELER YAPARSA BÖYLE YAPAR’ DEDİRTMEMİZ LAZIM”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik sözlerinde; “İlçe danışma toplantıları çok önemli. Hem danışma hem de birlik beraberliğimizi artırma toplantıları bunlar. 31 Mart gerçekten zorlu bir süreçti bizim için. Güzel işler yaptığımız için tekrar ikinci defa kazandık kendi ilçemizde. Benim komşu ilçem Honaz’da kazanmamıza rağmen seçimin tekrarlanması, daha sonrada İstanbul seçiminin tekrarlanması bizim seçim sürecinden hiç çıkmamamızı gerektirdi. Ama her şey çok güzel oldu. Bizler belediyeleri aldıktan sonra ‘Derman Belediyeciliği’ni uygulayıp genel seçimlerde örnek belediyeler olarak vatandaşımıza ‘işte CHP’li belediyeler yaparsa böyle yapar’ dedirtmemiz lazım” cümlelerini kullandı.

“BİZİM DERDİMİZ SEÇİM DEĞİL GEÇİM”

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba; “Uzun ve yorucu bir seçim maratonu oldu. Denizli’de ve İstanbul’da iptallerden dolayı süreç daha da uzadı. Ama aslında derdimiz seçim değil geçim. Seçimlerde ciddi anlamda CHP ve İyi Parti Millet İttifakı olarak önemli bir birlikteliğe imza attılar. Denizli’de kazandığımız ilçelerimiz ve beklentimizin altında kalan ilçelerimiz var. Türkiye genelinde ‘Martın sonu bahar’ söylemiyle çıktık ve ‘Her şey çok güzel olacak’ söylemiyle bitirdiğimiz bir seçim oldu. Keyifli ve mutlu olduğumuz bir seçim sonuna imza attık. Önümüzdeki süreçte ise beklentinin aksine biz erken seçim taraftarı değiliz. Bizim derdimiz geçim. Seçimler bitti ama hala ekonomik anlamda sıkıntılar var. Yapısal reformlara ihtiyacımız var ve ekonomik hamleleri çok radikal bir şekilde belediyeler üzerinden harekete geçirmeye ihtiyacımız var. CHP’li ve İyi Partili belediyeler dertlere derman olma mantığı ile hareket ettiler, iş, istihdam, aş sözü vererek geldiler. Bunu hayata geçirecek, gençlerin, kadınların yüzünü güldürecek hamleleri yapmaya zorunluyuz. O yüzden şu anda önceki hedefimiz, önceliğimiz verdiğimiz sözleri yerine getirmek için maksimum gayreti sarf etmek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER