Vekil Ök; “Torba yasayla ürünlerin gerçek değerini bulması sağlanacak”

TBMM Genel Kurulu’ndan geçerek yasalaşan ‘Torba Kanunu’ hakkında açıklama yapan AK Parti AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök; “Düzenleme sayesinde kooperatifçilik sistemi daha da güçlenecek, en önemlisi çiftçilerimizin emek ve ürünün gerçek değerinin bulması sağlanacaktır” dedi.

Vekil Ök; “Torba yasayla ürünlerin gerçek değerini bulması sağlanacak”

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Nilgün Ök; TBMM Genel Kurulunda yasalaşan ‘Torba Kanunu’ hakkında açıklama yaptı. Milletvekili Ök; “Kamuoyundan gelen yoğun talepler dikkate alınarak Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığımız çalışmalar sonucu TBMM Genel Kurulu’nda yasalaşan Kanunda vatandaşlarımız, öğrencilerimiz ve iş dünyası adına önemli düzenlemeler yaptık. Getirdiğimiz düzenleme ile Tarım ve Üretici Kooperatiflerimizin başta olmak üzere tüm kooperatiflerin ürünleri Kamu Kurumları tarafından ihale kanununa tabi olmadan alınabilecek, bu sayede çiftçiler ve üreticiler gibi tarımla uğraşan kooperatif üyelerinin gelirlerinde kayda değer bir artış olmasını bekliyoruz. Ayrıca, bu düzenleme sayesinde ekonomik kalkınma ve gelir dağılımında adaletsizliğin önlenmesi için olmazsa olmazlardan olan kooperatifçilik sistemi daha da güçlenecek, en önemlisi çiftçilerimizin emek ve ürünün gerçek değerinin bulması sağlanacaktır” dedi.

“HURDA ARAÇLARDA UYGULANAN ÖTV İNDİRİMİNİ 15 BİNE ÇIKARTTIK”

Genel Kurul’da yapılan görüşmelerin ardından yasalaşan kanun paketinde araç sahipleri ve araç sahibi olmak isteyenlerin de unutulmadığını ifade eden Milletvekili Ök; “Hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin TL’den 15 bin TL'ye çıkarttık. Söz konusu teşvikin araç pazarına olumlu yansıyacağını ve pazarı hareketlendireceğini düşünüyorum. Yeni araç alacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI’NIN ONAYINDAN SONRA YASALAŞACAK

Milletvekili Ök; Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın tüm ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanmasına yönelik düzenlemeler ile yeni üniversite kurulması ve madencilik faaliyetlerine destek verilmesi gibi çiftçilere, üreticilere, çalışanlara ve iş dünyasına yönelik önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğini ifade etti. Milletvekili Ök; “Cumhurbaşkanı onayından sonra yasalaşacak olan bu düzenlemelerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER