Vekil Sancar’dan Başkan Birtürk’e yanıt!

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün “CHP’nin bir milletvekili var; Teoman Sancar. bizimle uğraşmayı kendine bir hedef haline getirmiş. Yaşı bizden küçüktür, ‘abisiyiz’ diyerek, sesimizi çıkarmadık. Biz sustukça halen daha bizimle uğraşmaktadır” söylemlerine yanıt verdi.

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, ilçelerde yapılan başkan değişikleri ile ilgili yaptığı basın toplantısında; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili var Teoman Sancar, bizimle uğraşmayı kendine bir hedef haline getirmiş. Geçmişte AK Parti ile birlikte olduğumuz için bizi hiç hoş olmayan ifadelerle tenkit etmiştir. Yaşı bizden küçüktür, ‘abisiyiz’ diyerek, sesimizi çıkarmadık. Biz sustukça halen daha bizimle uğraşmaktadır. Bu aklı evvel milletvekilinin biraz daha aklını başına almasını tavsiye ediyorum. Bizimle uğraşmamasını tavsiye ediyorum. Kullandığımız kelimelerde hiçbir zaman Kazım Arslan kelimesini kullanmadık. Sadece şunu söyledik: ‘Geçmişte açılan parkın isim değiştirilerek genel başkan tarafından yeniden açılması etik değildir’ dedik. Biz sözümüzün arkasındayız. Kazım Arslan Denizli için bir değerdi. Benim 74 yılında öğrenci yurdunda oda arkadaşımdı aynı zamanda da uzaktan akrabalığımız vardır. Rahmetli ile asla bir sorunumuz olmadı. Saygı duyduğum bir kardeşimdi. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; Başkan Birtürk’ün bu sözlerine yönelik basın açıklaması düzenledi. Milletvekili Sancar; “Maalesef MHP il başkanının yapmış olduğu açıklamalar bizleri üzmüştür. Denizli’deki çoğu caddelere görev yapmış başkanların ve milletvekillerinin adı verilmiştir. Ben MHP Denizli İl Başkanı’nın tamamen mesnetsiz, dedikoduya dayalı ve bilgisizce paylaştığı bir sosyal paylaşım olduğunu beyan ettim. Kendisine buradan sormak istiyorum; ‘İsmini değiştirip’ demiş. Değerli belediye başkanımız isim değiştirmedi, Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı bir parkı güzelleştirip, yeşilleştirip, bakımını yapıp Kazım Abimizin orda adının yaşamasını istedi. Allah herkese ömür versin fakat yarın bir milletvekilimiz daha vefat ederse parti düşünmeksizin Merkezefendi Belediye Başkanımız aynı ismi aynı parklarda yaşatmak adına mücadele edecektir. Bizim siyaset anlayışımız devletin ve milletin çıkarları üzerinedir. Bir vefat üzerinden bunu yapmaları en önce Denizli Milletvekilimiz Kazım Arslan’ın ailesini rencide etmiştir, üzmüştür, incitmiştir” dedi.

Başkan Birtürk’ün “Aklı evvel CHP Milletvekilinin biraz daha aklını başına almasını, bizimle uğraşmayı bırakmasını tavsiye ediyorum” sözlerine de cevap veren Vekil Sancar; “Aklı evvel kelimesinin açıklamasını internete merak edip baktım. Aklı başında, akıllı, densiz gibi bir açıklama çıktı. Ben akıllı ve aklı başında kısmını kabul ediyorum. Densiz kısmını kendisine iade ediyorum” diye konuştu. Başkan Birtürk’ün, Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için “AK Parti’nin gelmiş geçmiş en iyi ekonomi bakanıdır” açıklamasının üzerine konuşan Milletvekili Sancar; “Ayrıca milletimizin yaşadığı şu ekonomik krizde çıkıp AKP’nin damat bakanına övgü yağdıran bir anlayışı üzüntüyle karşılıyorum. Ülke gerçeklerinden bu kadar uzak, bu kadar bihaber olan bir kişinin hala o koltukta nasıl oturabildiğine şaşıyorum” dedi.

Vekil Sancar ayrıca bana etik olmamaktan bahseden birinin Osman Öcalan televizyonlara çıkarken neden açıklama yapmadığını merak ediyorum diyerek; “Osman Öcalan’ı devletin televizyonuna çıkaranlara ve Abdullah Öcalan’ın mektubunu okutanlara tek ses çıkaramamış birinin, merhum milletvekilimizin adının verildi bir parktan neden bu kadar rahatsız olduğunu anlamış değilim. Bana kendisi etik olmaktan bahsedemez. Keşke Birtürk, TBMM’de kamu kurumlarına TC ibaresinin yeniden getirilmesi önergesinde partisi çekimser kaldığında da iki laf etseydi. Denizli’de milletvekili çıkaramayan il başkanı olarak hala o koltukta oturması bile oldukça gariptir. Kendisi bizimle uğraşmaktan vazgeçsin, hamam sefası yapmaya devam etsin. Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı’nın makamına oturacak kadar devlet geleneklerinden uzak olan Birtürk’ü önce Allah’a sonra da Denizli halkına havale ediyorum. İl başkanı mısın yoksa belediye başkan yardımcısı mısın anlayamadık. Ülkede hiçbir sorun kalmadı, her şey güllük-gülistanlık tek sorun Kazım Arslan adı verilen bir park öyle mi?” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER