Yardım: “Yeni bir anayasa talep ediyoruz”

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Gelecek Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım; “Biz baştan başa yeni bir anayasa talep ediyoruz. Elimizden gelen katkıyı vereceğiz.” dedi.

Gelecek Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, Kurucular Kurulu Üyesi ve Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen, Denizli İl Başkanı Aykut Yıldırım ile Merkezefendi ilçe Başkanı Özkan Tütüncüler, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Etkinlikte konuşan Gelecek Partisi İl Başkanı Aykut Yıldırım; “Ülke olarak iyi yerlere gitmiyoruz. Dolar 7 TL, Euro 9 TL, işsizlik yüzde 15, genç işsizliğin yüzde 20 seviyelerine çıktığı bir dönemdeyiz” dedi.

“TOPLUMA ALTERNATİF SUNMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Türkiye’nin kaotik bir ortama sürüklendiğini belirten Aydın İl Başkanı ve Kurucular Kurulu Üyesi Ali İhsan Dilmen; “Ciddi çıkmazlara girdik. Türkiye kaotik bir ortama sürükleniyor. Külliye’nin ve toplumun yaşadığı dünya ayrı. Sandık milletin önüne gelecek. Millet kararını verecek. Bizler topluma alternatif sunmak için yola çıktık” şeklinde konuştu.

“73 ŞEHİRDE TEŞKİLAT KURULDU”

Türkiye’de sadece iç değil dış politika ve uluslararası sistem değiştiğini belirten Gelecek Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım; “Geçmişin muhasebesini yaptım. Sokaktaki insanın yurtdışındaki vatandaşların kafasında; ‘Türkiye nereye gidiyor, nasıl bir gelecek bizleri bekliyor?’ diye düşünüyor. Türkiye’de sadece iç değil dış politika ve uluslararası sistem değişti. Bugüne kadar 73 şehirde teşkilat kuruldu. 33 ilde kongre yapıldı. Şu anda seçim görülmüyor. 3 yıl sonra yapılacağı planlanıyor. Temmuz ayında 25 heyet halinde 1 haftalık Türkiye programına çıktık. 250 toplantı yaptık” ifadelerini kullandı.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM GELMELİDİR”

Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu olmadığını belirten Yardım; “Karın tokluğuna yaşayan insanlarımız var. Türkiye’de yüzde 7 azınlık dışında herkesin sorunu var. Biz baştan başa yeni bir anayasa talep ediyoruz. Elimizden gelen katkıyı vereceğiz. Başkanlık sisteminin Türkiye’yi getirdiği noktayı görüyoruz. Güçlendirilmiş parlamenter sistem gelmelidir. Bizim en çok üzerinde durduğumuz konular arasında insan özgürlükleri, toplum özgürlükleri, basın özgürlükleri, STK ve siyasi parti özgürlükleri yer alıyor. Terör en büyük meselemizdir. 20-30 yıldır çözülemiyor. Terörle mücadele sıfır noktasına kadar çözülecektir. Siyasi partiler kanununun çözülmesi önceliğimizdir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER