Yargı Reformu Paketi öncesi önemli buluşma

AK Parti ve MHP Denizli İl Başkanı, Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile birlikte Denizli Türk Hukuk Enstitüsü Şube Başkanı Avukat Yusuf Garip’e ziyarette bulundu. Ziyarette önümüzdeki dönem TBMM’de görüşülmesi beklenen yargı reformu paketi başta olmak üzere Denizli özelinde güncel konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Yargı Reformu Paketi öncesi önemli buluşma

Önemli Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan ve 42 yıl önce kurulan Türk Hukuk Enstitüsü Derneği, geçtiğimiz yıl şubesini Denizli’de açarak faaliyetlerini başlatmıştı. Türk hukukunun gelişmesine, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin kurum ve kurallarıyla yerleşmesine, hukukçular arasında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla etkin bir şekilde faaliyetlerine devam eden Dernek, Denizli’de hukuki, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle öne çıkıyor. AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP İl Başkan Yardımcısı Hakan Çetinkaya, Merkezefendi MHP İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş ve önceki dönem MHP Denizli Milletvekili adayı Mehmet Uz, Türk Hukuk Enstitüsü Denizli Şubesi yönetimini ziyaret etti.

BAŞKAN GARİP, DENEK HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Denizli Türk Hukuk Enstitüsü Şube Başkanı Av. Yusuf Garip, dernek yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derneğin 42 yıldır Türk mevzuatının milli ve demokratik hukuk devleti ruhuna uygun bir bütünlükle geliştirilmesine, yorumuna ve uygulanmasının teminine çalıştığını aktaran Garip, Türkiye’nin hukuk devleti kimliğine bir sivil toplum kuruluşları olarak destek vermeye de aralıksız devam edeceklerini aktardı. Garip, Denizli’de yaptıkları faaliyetler hakkında da bilgiler sundu.

YARGI REFORMU ÖNE ÇIKTI

Ziyarette ülke ve Denizli gündemine ilişkin güncel konuların yanı sıra TBMM’de görüşülmeyi bekleyen ve önümüzdeki günlerde genel kurula gelmesi öngörülen yargı reformu paketine ilişkin karşılıklı değerlendirmelerde yapıldı. Başkan Garip; görüşmede toplumun değişik kesimlerinin, meslektaşlarının yargı reformundan beklentilerine ilişkin konuları da TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a ve parti temsilcilerine aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER