Yıldırım, İmamoğlu ve Akşener oylarını kullandı

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, İmamoğlu ve Akşener oylarını kullandı

Tuzla Aydınlı Mahallesi Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu-Ortaokulu'na eşi Semiha Yıldırım ve iki torunuyla birlikte gelen Yıldırım şunları söyledi:

"Oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. İnşallah oy kullanma süresi bitip sayım yapılacak ve gelecek 5 yıl için İstanbul'u kim yönetecek belli olacak.

6 Mayıs'tan beri adaylar olarak kapmpanyalarımızı yapıyoruz. Her ilçe ve mahallede projelerimizi anlattık. Bir konuştuk iki dinledik. Bugün konuşma sırası seçmenindir ve onlar kararını vermiş oluyorlar.

İstanbul'un bir dünya şehri olması için, bugüne kadar ülke genelinde edindiğmiz tecrübeleri uygulamak için seçimler önemli bir fırsat. Rabbim İstanbulumuz için, ülkemiz için seçimleri hayırlı uğurlu kılsın.

Kampanya esnasında rakipler arasında veya vatandaşlarımızda kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınlıkları bırakmak geleceğe odaklanmak zamanıdır. Bilerek veya bilmeyerek eğer rakiplerimize ya da İstanbullu kardeşlerimze bir yanlış yaptıysak, haksızlık yaptıysak hellallik istiyorum. Seçimlerimiz hayırlı olsun."

İMAMOĞLU OYUNU KULLANDI

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandıktan sonra konuştu. İmamoğlu, "Bu sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi değil aynı zamanda Türkiye'nin demokrasi sürecine dair milletçe yaşatılan bu hukuksuz süreci tamir etme günüdür, tamir etme sandığıdır" dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin demokrasi sürecine dair milletçe yaşatılan hukuksuzlukları tamir etme günü olduğunu belirterek, "O bakımdan hem demokrasimiz, hem İstanbul'umuz, hem de memleketimizin gelecekteki tüm seçimlerinin meşruluğu adına bugün halkımız hak, hukuk ve adalet duygularıyla, vicdanlarıyla en doğru kararı vereceklerdir." dedi.

Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile oyunu kullanmak için Beylikdüzü'ndeki Haldun Taner İlkokulu'na geldi.

"Her şey çok güzel olacak", "Ekrem Başkan" ve "Hak, hukuk, adalet" sloganlarıyla oy kullanacağı sınıfa giren İmamoğlu, sandık görevlileri ile tek tek tokalaştı.

Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu 1382 numaralı sandıkta oylarını kullandı. İmamoğlu ailesi, gazetecilere fotoğraf verdikten sonra zarfları sandığa attı.

İmamoğlu, okul çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye ve İstanbul adına çok önemli bir seçim yaşadıklarını kaydederek, bu seçimin sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi olmadığını söyledi.

"Aynı zamanda Türkiye'nin demokrasi sürecine dair milletçe yaşatılan bu hukuksuz süreci tamir etme günüdür, tamir etme sandığıdır" diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O bakımdan hem demokrasimiz, hem İstanbul'umuz, hem de memleketimizin gelecekteki tüm seçimlerinin meşruluğu adına bugün halkımız hak, hukuk ve adalet duygularıyla, vicdanlarıyla en doğru kararı vereceklerdir. Dolayısıyla şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Günün sonunda her şey çok güzel olacak."

AKŞENER OYUNU KULLANDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul seçimi için oyunu kullandı ve mikrofonlara konuştu: "Aldığımız bilgilere göre çok yüksek oranda bir katılım olacak."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oyunu kullandı.

Kendisini takip eden gazetecilere konuşan Akşener şunları söyledi:

"Şahitlğinizde oyumuzu kulllandık. İstanbul için hayırlı olsun. Keşke bu seçim yenilenmeseydi ama madem ki yenilendi vatandaşlık görevimizi yerine getirdik.

Sabahtan bu yana aldığımız bilgilere göre çok yüksek oranda bir katılım olacak. İstanbullu harekete geçti... Oyumu kullandım, hayırlı olsun. Seçim sonuçlarını, 31'inde çok 3 harfliler konuşulduğu için İstanbul il başkanklığında takip edeceğiz..."

Kaynak : İHA ve NTV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER