Yüksel Kepenek mazbatasını aldı

Honaz'da 2 Haziran'da yenilenen yerel seçimlerde 10 bin 698 oy alarak belediye başkanlığını kazanan Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Yüksel Kepenek, Pamukkale İlçe Seçim Kurulu'nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

Yüksel Kepenek mazbatasını aldı

Denizli’nin Honaz İlçesi’nde 2 Haziran'da yenilenen yerel seçimlerde 10 bin 698 oy alan Millet İttifakı'nın CHP'li Adayı Yüksel Kepenek, Pamukkale İlçe Seçim Kurulu'na giderek, düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

Törene; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, partililer, ailesi ve dostları katıldı.

“BURUK BİR ZAFER VE SEVİNÇ YAŞIYORUZ”

Mazbatasını eşi Kalbiye Kepenek ve oğlu Göksel Kepenek ile birlikte alan Başkan Kepenek; “Buruk bir zafer ve sevinç yaşıyoruz. Kazım Ağabeyimiz çok emek vermişti. Bu mutluluğu onunla birlikte yaşamak isterdim. Mazbatamızı başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e, şehitlerimize ve ailelerine, Honazlı hemşehrilerimize, partililerimize, aileme ve Kazım Ağabeyime armağan ediyorum” dedi.

“HONAZ'A SEVGİ GELECEK”

Geçmişte olan her şeyi unutacağına değinen Başkan Kepenek; “Artık seçim bitti. Barış, huzur, kardeşlik zamanı. Ben Honaz'a mutluluk, huzur ve barış vaat ediyorum. Honaz'a sevgi gelecek. Mutluyum. Onurluyum. Bu zaferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ömrüm yettiğince ülkeme, ilçeme, vatandaşlarımıza hizmet edeceğim" diye konuştu.

İLK ZİYARET; ARSLAN VEKİLİ’NİN MEZARI OLDU

Başkan Kepenek’in ilk ziyareti ise; Antalya’da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden ve Honaz’daki seçimin kazanılmasında etkili olan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın mezarı oldu. Ziyarette CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın eşi Nursel Arslan, oğlu Mesut Can Arslan ve kızı Nazife Arslan da yer aldı. Arslan’ın mezarı başında dualar edildi. Ziyarette duygusal anlar yaşayan partililer, gözyaşlarını tutamadı.

Honaz Belediye Başkanlığındaki devir teslim töreninin ardından Kepenek, Vali Yardımcısı Turan Atlamaz'dan görevi teslim aldı.

Honaz ilçesinde 31 Mart'ta yapılan seçimde CHP adayı Yüksel Kepenek 9 bin 389, rakibi AK Parti'li Turgut Devecioğlu ise 9 bin 381 oy almıştı. 

AK Parti'nin ilçe seçim kuruluna itirazı sonrası 41 sandıkta oylar yeniden sayılmış, Kepenek'e 9 bin 387, Devecioğlu'na ise 9 bin 384 oy çıkmış, fark da 3'e düşmüştü. 

AK Parti ve CHP'nin sonuçlara ilişkin il seçim kuruluna yaptığı itiraz üzerine 13 sandıkta geçersiz oyların yeniden sayılmasıyla Kepenek ile Devecioğlu arasındaki fark bire inmişti. 

AK Parti'nin itirazını görüşen YSK, ilçede kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirleyerek bunun sonucu etkilemesi nedeniyle ilçede seçimlerin iptaline karar vermişti.

2 Haziran'da yapılan yenileme seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı Kepenek 10 bin 697 oy, AK Parti adayı Turgut Devecioğlu ise 8 bin 359 oy almıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER