Zeybekci; “İzmir’in talihini değiştireceğiz”

Karabağlar ve Bayraklı’da vatandaşlarla bir araya gelen Cumhur İttifakı’nın AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, hizmet destanıyla İzmir’i 21’inci yüzyıla yakışan hale getireceklerini söyledi. İki ilçede de coşkuyla karşılanan Nihat Zeybekci, vatandaşların ‘Aşığız Sana’ şarkısıyla tempo tutması üzerine, “Biz de vatan aşığıyız, bayrak aşığıyız, İzmir aşığıyız. İzmir’in talihini değiştireceğiz” diye yanıt verdi.

Zeybekci; “İzmir’in talihini değiştireceğiz”

Karabağlar’da Sivaslıların ağırlıklı yaşadığı mahallede miting düzenleyen Cumhur İttifakı’nın AK Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, ne lüks araçlara, ne makamlara ihtiyacı olduğunu, vatandaştan hayır dua beklediğini söyledi. 500 bin nüfuslu Karabağlar’da yüzme havuzu, spor salonu, sinema, konferans salonu, gençlerin, kadınların, yaşlıların gidebileceği büyük bir parkın bulunmadığını vurgulayan Zeybekci, şunları söyledi: “İzmir’in talihini değiştireceğiz, çiçek gibi bir İzmir gelecek. Gençlerimiz aş, iş buldukları, mutlu, huzurlu oldukları bir İzmir için geliyoruz. 18 bin konut yaptım bir tek kötü söz söyleyen yok arkamızdan. Kardeşimin evet dediği dönüşüm haricinde bir çözüm olmayacak. Biz vatanımıza bayrağımıza milletimize aşığız. Bizi biz yapan değerler var. Aynı kıbleye dönüp ‘Allahu ekber’ diyoruz, bayrak vatan uğruna gözümüzü kırpmadan can veririz. Karabağlar’ın hizmetkarı Bilal Doğan, İzmir’in hizmetkarı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin hizmetkarı milletin adamları Recep Tayip Erdoğan ile Devlet Bahçeli’dir.” Karabağlar mitingi sonrası kahvehaneye uğrayan Zeybekci, davet üzerine bilardo da oynadı.

Bayraklı’da İzmir’deki çeşitli Erzurumlular Derneği üyeleriyle bir araya gelen Zeybekci, hemşehri derneklerinin önemine dikkati çekerek gelenekleri sürdürmek gerektiğini söyledi. Farklı illerden kente gelenlerin ortak sevdasının İzmir olduğunu kaydeden Zeybekci, Türkiye’nin İzmirsiz olamayacağını, İzmir’i olmayan Türkiye’nin bir kanadı eksik kuş gibi uçamayacağını belirtti. Bu ülkeyi bölmek için girişilen en büyük girişimin çukur eylemleri olduğunu dile getiren Zebekci, devletin vatanı korumak adına bir tek vatandaşın burnu dahi kanamadan gerçekleştirdiği operasyonlarla teröristleri bertaraf ettiğini söyledi. Adaylığı açıklandığında proje açıklamayacağını söyleyenlerin, vatandaşın beklentilerini görünce pabucun pahalı olduğunu fark ettiğini belirten Zeybekci, “Adaylığımız açıklandı, projelerimizi ortaya koyduk. Aynı projelerin benzerlerini projelerimiz diye açıklıyorlar. Belediye başkanı 178 gün yurt dışında olur mu? Senin bu şehirle hiç alakan olmadı. Karşıyaka’nın, Buca’nın, Karabağlar’ın, Bornova’nın arka mahallelerine gittin mi, Narlıdere’nin üst kısmını gördün mü?” dedi.

(İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221