ZEYBEKCİ, ŞENGÜL VE ŞAHİN ANKARA’DA!

Adayların açıklanmasına kısa bir süre kala AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Zeybekci, İl Başkanı Şengül ve MHP İl Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Altı ilçede MHP’nin adaylarının desteklenmesine karar verildi.

AK Parti, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İzmir’de 30 ilçenin belediye başkanlarını açıklayacak. Adayların açıklanmasına kısa bir süre kala AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin Ankara’ya gitti.

MEVCUT BAŞKANLARLA DEVAM

Zeybekci ve Şengül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve parti yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmede Cumhur İttifakı kapsamında altı ilçe Aliağa, Çeşme, Dikili, Foça, Narlıdere ve Urla’da MHP’nin adaylarının desteklenmesi kararı alındı.

Alınan bilgiye göre; Menderes’te Bülent Soylu, Kemalpaşa’da Arif Uğurlu, Torbalı’da Adnan Yaşar Görmez, Kınık’ta Sadık Doğruer, Kiraz’da Saliha Özçınar ile devam kararı alındı. Ödemiş’te Münir Bezmez, Selçuk’ta Osman Başterzi, Balçova’da Evrim Özen, Bayındır’da Uğur Demirezen, Bayraklı’da Ali Aslan, Bergama’da Hakan Koştu, Beydağ’da Ogün Asil Aydoğdu, Bornova’da Reşat Gençtürk, Buca’da Mustafa Arslan, Güzelbahçe’de Burcu Dereci, Çiğli’de Okan Korkmaz, Menemen’de Durmaz Bayraktar, Tire’de Selman İçelli, Gaziemir’de Nazmi Yılmaz, Karaburun’da Ferhan Eroğlu, Konak’ta Melek Eroğlu ve Seferihisar’da Serdar Kısaağa aday olarak gösterileceği ifade edildi.

MHP’NİN İSİMLERİ

Karabağlar’da ise AK Parti’nin adayının kim olacağı henüz netlik kazanmadı. İzmir’de son durumu yarın kente gelecek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. MHP’nin ise Çeşme’de Sema Aydın, Dikili’de Buğra Akın, Foça’da Serdar Mersin’i aday olarak göstereceği belirtildi. Urla ve Narlıdere adaylarının ise bir iki gün içinde netleşeceği kaydedildi. Aliağa’da mevcut Başkan Serkan Acar’ın adaylığı daha önceden açıklanmıştı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER