ZEYBEKCİ VE ŞENGÜL’DEN BUCA ÇIKARMASI! “BUCA CEZAEVİ PARK OLACAK”

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ile birlikte Buca’daki partililerle bir araya gelen AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Buca Cezaevi’ni kaldıracaklarını söyleyerek, yerine yeşil alan, park, eğlence ve aktivite merkezi oluşturacaklarını ifade etti.

ZEYBEKCİ VE ŞENGÜL’DEN BUCA ÇIKARMASI! “BUCA CEZAEVİ PARK OLACAK”

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ile birlikte Buca’daki partililerle bir araya geldi. İzmir'de hizmet ayrımı yapıldığını öne süren Başkan Şengül, “İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri. Ama gelişmişlik ve şehircilik açısından inanılmaz sıkıntıları var. Bu problemlerin en çok yaşandığı ilçelerden biri de Buca. Artık buna ‘dur’ deme zamanı geldi. Buca, hak ettiği hizmeti bir türlü alamadı. Çünkü İzmir’de vatandaş arasında hizmet ayrımı yapılıyor.

Alsancak ile Buca’yı, Karşıyaka’nın sahiliyle arka mahalleyi ayırıyorlar. Bunların kafasında ayrımcılık var. 31 Mart’ta artık bu ayrımcılığı ortadan kaldıracağız. AK Parti olarak, sadece belli bölgelere değil, herkese hizmet edeceğiz. İlçemizdeki spor alanlarının, gençlik merkezlerinin sayısını arttıracağız. İnsanlara dokunan projeler yapacağız. Buca’nın inanılmaz trafik sorunu var ama bunu da çözeceğiz” dedi. Buca Cezaevi'ni kaldıracaklarını söyleyen Başkan Şengül, yerine yeşil alan, park, eğlence ve aktivite merkezi oluşturacaklarını ifade etti.

Başkan Şengül, “Yıllardır şehrin merkezinde olan Buca Cezaevi’ni kaldırmanın zamanı geldi. Buraya parklar, eğlence merkezleri yapacağız. Burada, geniş yeşil alanlar oluşturacağız. Her yaştan vatandaşımız buraya gelerek, gönlünce vakit geçirecek. Bu sayede ilçeye de farklı bir soluk getirmiş olacağız. Buca’da yeteri kadar sosyal alan yok. Bunun eksikliği çok net hissediliyor. Bu duruma kayıtsız kalmayacağız” diye konuştu. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER