“Zeybekci’nin İzmir’le ilgili büyük hayalleri var”

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Özel Söyleşi’ programında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan; “AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin İzmir’le ilgili büyük hayalleri var. Nihat Zeybekci Bakanımızın İzmir’le ilgili kurduğu hayaller gayreti, çalışması, ezber bozan tarzı karşılık bulacaktır” dedi.

“Zeybekci’nin İzmir’le ilgili büyük hayalleri var”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Özel Söyleşi’ programına konuk oldu. Son Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin çalışmaları hakkında konuşan Özkan; “İzmir, bugüne kadar tarihinde İzmir’in, bölgenin kodlarını taşıyan ilk kez böylesi bir adayla buluştu. Nihat Zeybekci bakanımız; büyükşehir belediye başkan adayımız her şeyden önce yörükler, zeybekler diyarı olan Ege’nin bir evladıdır. İzmir’de nasıl Türkiye’nin dört bir tarafından vatandaşımız varsa Nihat Zeybekci Bakanımız da öz İzmirli olarak İzmir’de hem ticaret yapan, hem de gençlik ve eğitim yıllarından, okul yıllarından İzmir’de var olan bir siyasetçi olarak her şeyden önce İzmir’i en iyi bilen belediye başkan adaylarından birisidir. Öteden beri Ege’nin kodları, Türkiye’nin kodları çerçevesinde İzmir’e ilişkin vizyon projeleri olan başkan adayı. Nihat Zeybekci Bakanımız İzmir’in projelerini açıkladı. İzmir ile çizdiği vizyon projelerini ben de yakından takip ettim. Basından da çok çaplı bir şekilde değerlendirildi. Yani bir belediye başkan adayı henüz seçimler tamamlanmadı anca İzmir ile ilgili hayallerini anlatırkenki coşku ve heyecanını bütün medya izledi. Yani İzmir’le ilgili büyük hayalleri var. Nihat Zeybekci Bakanımızın İzmir’le ilgili kurduğu hayaller gayreti, çalışması, ezber bozan tarzı karşılık bulacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz. Çünkü İzmirli hemşerilerimizin de kendi seçmen olarak oylarını hiçe sayan, vatandaşa tepeden bakan, hizmet beklentisi söz konusu olduğu zaman hemen meseleyi ideolojik tartışmalara getiren, hizmet siyaseti gütmeyip makam mevki üzerinden politika yapan siyasetçilerden rahatsızlığını dile getiriyor” dedi.

“İZMİR’İN YENİDEN CANLANACAĞINA İNANIYORUM”

Milletvekili Özkan; şunları aktardı: “Nihat Zeybekci Bakanımızın İzmir’de bütün İzmirlileri kucaklayan, yaşam tarzına müdahale değil; onlara her neye inanıyor ve nasıl düşünüyorsa düşünsün o özgürlüklerine sonuna kadar müsemma gösteren ve gereken katkıyı da o özgürlüklerin hayata geçmesi için ortaya koyan tarzı; inşallah 31 Mart akşamı İzmir’de de muhteşem bir seçim zaferiyle sonuçlanacağına inanıyoruz. Bu seçim zaferi, öyle bir seçim zaferi olmalı ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içerisinde samimi, ciddi, demokratik bir müzakereye başlayıp kendi partilerinin ve ülkemizin geleceği için çok daha rasyonel politikaları koymaya başlasınlar. Buna ihtiyaç var. Bu İzmir’den başlayacak. Nihat Zeybekci Bakanımızın ve başkanımızın Allah’ın İzniyle seçim zaferiyle başlayacak. Biz buna inanıyoruz. İnşallah Nihat Zeybekci Bakanımızı orada başkan yapacağız. Ben İzmir’in yeni vizyonuyla, Türkiye’nin tarih boyunca en güzel şehirlerinden incisi olarak yeniden canlanacağına inanıyorum.”

CANSU KARACIK YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221