ZEYBEKCİ’NİN KAHRAMANI; “KAHRAMAN ÇARDAK”

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde, konuşmasında, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve Darbecilere Karşı Çardak Barikatı’nı anlattı. Zeybekci, “O karanlık ve uzun gecenin Denizli’deki kahramanı, en başta Kahraman Çardak’tır” dedi.

Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki programa katıldı. Zeybekci, o güne dair önemli ve çarpıcı açıklamalar yaptı. Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde, konuşmasında, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve Darbecilere Karşı Çardak Barikatı’nı anlattı. Zeybekci, “O karanlık ve uzun gecenin Denizli’deki kahramanı, en başta Kahraman Çardak’tır” dedi.

Nihat Zeybekci 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde, konuşmasında, 15 Temmuz’da Çardak ve Denizli’de destan yazıldığını söyledi. Zeybekci, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı. Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “15 Temmuz gecesi Denizli destanı yazıldı. O gün Meclis’teyken beni bir Denizlili kardeşim aradı. Dedi ki; ’Ben Ulus Caddesi’ndeyim. Askerler Ulus Caddesi’nden çıktı aşağıya doğru gidiyor. Bunların nereye gittiği belli değil’ Hemen o günkü Vali Beyi aradım. O günkü Vali Bey bana dedi ki; ’Ben komutanla konuştum. Onlar çıkmışlar, ama sonra geri döneceklermiş.’ Sonra onlar geriye dönmediler. Aynı o vatandaş mobiletiyle peşlerinde. Üçgen Meydanı’nda bir daha aradılar. ‘Başkanım bunlar Ankara’ya döndü’ dedi. Ben de “peşini bırakmayın, takip etmeye devam edin” dedim. 

‘ŞEHİT OL, ONLARI HAVAALANINA SOKMA’
Zeybekci konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sonra arkadaşlarımızla haberleştik. Yolda önlerini kesmek için Honaz Belediye Başkanımızı aradık. Ancak Honaz Belediye Başkanı ve arkadaşlarımız önlerini kesemedi. Çardak Başkanımı telefonda aradım.. Başkan Mahmut Öztürk’e: “Bak oraya geliyorlar. Bunlar o havaalanına girmeyecekler. Eğer bunlar o havaalanına girerlerse ben bileceğim ki benim Başkanım şehit olmuştur. Ancak o zaman girebileceklerdir” dedim. 4 kardeşim o gün Çardak’ta onları durdurdular. 4 kardeşimiz önlerine geçtiler. Bir tane kadın kardeşimiz en öndeki arabanın anahtarını aldı. Sonra diğer arkadaşlarımız Denizli’den ve Honaz’dan, arkalarından yetiştiler. Buradan bizim arkadaşlarımız Şahin Tin ve Osman Zolan yetişti. Çardak’ın elektriği kesildi. Jeneratörler kapatıldı. Hainler uçaklar insin diye pisti aydınlatmaya çalışıyorlardı. Çardak’ta bir destan yazdık.” 
Zeybekci, “Cumhurbaşkanımız çağrıyı yaptığında Denizli Merkez’de; Şahin Tin Bey, Osman Zolan ve partiden arkadaşlarımızla meydana yürüdüler. Aynı sizin bugün yürüdüğünüz gibi 15 Temmuz Meydanı’na yürüdüler. Ve Denizli olarak darbecilere meydanları dar ettiler” dedi.

 ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER